F sorunu ve vites geçişinde ses hakında acil yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aspercasper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar arkadaşlar opel astra njoy 2006 sahibiyim. aracı yeni aldım 1 ay olmadı. anlaşılan çok fena katakulleye getirildim. araçta arıza bitmek bilmiyor. lütfen yardım edin şu sorunlar çok canımı sıkıyor bu halde satıp başkasınında canı yansın istemiyorum.

1. sorunum: dıyelım kı aracı parkettım. ister 5 dakika ister 1 gün sonra olsun çalıştırdığımda arac manuel modda veya otomatık modda ıken 1.vıtesten 2.vıtese gecerken bır sıkırtı sesı gelıyor.bu ses geldıkten sonra yanı arac ısındıktan sonra tekrar bu vıtes gecısınde ses gelmıyr.dıger vıtes gecıslerınde zaten hıc gelmıyor.sadece sogukken 1-2 arasında gelıyor. aynı tecrubeyı yasayan arkadasların yorumlarını beklıyorum. Servise götürdüm servis ustası bana bu araçta sport modu var. araç her çalıştığında sport modu kendini kuruyor ses bu yüzden geliyor ddedi. normal birşey dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi. rahatsız edici bir ses bu acaba başkasında da böylemi durum.
2. sorunum. Araç geçen gün çalıştırdığımda şanzıman ekranında f işareti çıktı ve çalışmadı. 10-15 dk. sonra tekrar denedim çalıştı. bu olay bir kaç defa daha tekrar etti. en son çalışmadığında bir usta çağırdım akü bitmiş dedi. aküyü değiştirdik yaklaşık 1 aydır bu sorun olmuyordu. bu gün aynı işaret yine çıktı. arabayı alırken servise göstermiştim şanzımanda bir sorun olsa söylemezlermiydi? Başka bir usta da şanzıman yapından olabilir yapı değiştirmek lazım düzelmezse şanzımanın sökülüp bakılması lazım dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum daha önce bu sorunla karşılaşanlar var mı?

3. sorun.Araç LPG li ve rolsntideyken neredeyse boğulacak gibi oluyor. lpg de. Bazende lpd de seyir halindeyken kısa sürekli tekleme oluyor.

bu sorunlar nelerden kaynaklanıyor olaiblir yardım ederseni çok sevinirim

aspercasper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu yardım edecek kimse arkadaşlar fikirlerinizi paylaşmanızı ya da tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şanzuman sorunu için, Kalibrasyon yapın, version güncellemesi olacaktı, onu da yapın. Sonra yorumlayalım. Benzinde rolantide bozukluk yoksa, Lpg nin yeniden kalibrasyon yapılması gerekir. Sonrasında düzelmez ise, enjektörleri kontrol edilir. Tekleme durumu için, kalibrasyon sonrası devam ediyorsa, ateşleme problemi olabilir. Lpg tesisatı yanlış çekilmiş de olabilir. İyi bir servis bulmanızı öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...