"F" UYARISI

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
HERKESE İYİ, MUTLU, HUZURLU, KAZANÇLI HAFTALAR DİLERİM...FARKLI BİR KONU HAKKINDA YARDIM TALEP EDİYORUM.ÖNCELİKLE ARACIMIZ 2004 MODEL 1.2 OPEL CORSA C- EASYTRONİC-OTOMATİK-TÜPLÜ...BU CUMARTESİ BİR YAKINIMIN DÜĞÜNÜ VARDI.MALUM KÖY DÜĞÜNLERİ BİRAZ YORUCU OLUR.(ÖZELLİKLE ARABALAR İÇİN.İLERİ GERİ GİT- GEL, KONVOY VS.VS.)NEYSE DÜĞÜN BİTTİ.ERTESİ SABAH ARAÇTAN EKRANDA YANIP SÖNEN "F" UYARISI ALDIM.VE ARAÇ ÇALIŞMIYORDU.TIK YOK.PAZAR GÜNÜ OLDUĞU İÇİN DE KİMSEYİ BULAMADIK..ARADIĞIM BAZI KİŞİLER ARACIN POTANSİYEL BİR ARIZA NEDENİYLE KENDİNİ KORUMAYA ALDIĞINI SÖYLEDİLER..SONRA YAKIN BİR ARKADAŞIMDAN OBD CİHAZI TEMİN ETTİK VE OKUTTUK..HEM ŞANZUMAN HEMDE MOTOR BÖLÜMÜNDE AŞAĞIDAKİ ARIZALARI GÖSTERDİ.GÖRÜLEN ARIZALARI SIFIRLADIK ARAÇ NORMALE DÖNDÜ..VELHASIL KELAM TABİİKİ ARACIMIZIN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜZ.KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR GÖRÜLEN ARIZALARIN ÖNEMİ VE ACİLİYETİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR Mİ.?BU ARIZALAR GELİP GECİCİ Mİ?,KRONİK Mİ?,ANLIK MI? vs.vs..MALUM KIRSAL KESİMDE OLDUĞUMUZ VE EN YAKIN SERVİS YADA SANAYİ BÖLGESİ EPEY UZAKTA OLDUĞUMUZ İÇİN KISA BİR SÜRE ARACIMIZI KULLANMAYA DEVAM ETSEK OLUR MU

Ekli dosyalar

• ŞANZUMAN.jpg
    ŞANZUMAN.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 173
  • MOTOR.jpg
    MOTOR.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 170

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aku bitmis Muhtemelen yada akunun bitmesine neden olan teyp anfi vb bisey var aracta

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aku bitmis Muhtemelen yada akunun bitmesine neden olan teyp anfi vb bisey var aracta
[/QUOTAkü kaynaklı arızalar olduğuna Emin misin Hocam.?Fotoları görebildin mi.?Araç 4 yıldır bende..Akü değiştirmedim.Ondan önceki süreyide de bilemiyorum.Bir akünün kullanım süresi nedir.??Ve benim araca kaç amperlik akü uygundur.teşekkürler bu arada aracımda harici extra hiç bir düzenek yok)

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Otomatik oldugu icin 72 amper aku almaniz daha iyi olur. Akuyu olcturun arac calismiyoken 12.4 un altindaysa araciniz bu tarz hatalar verir

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Otomatik oldugu icin 72 amper aku almaniz daha iyi olur. Akuyu olcturun arac calismiyoken 12.4 un altindaysa araciniz bu tarz hatalar verir
Tavsiyeniz üzere aküyü yenisiyle değiştirdim.Aradan geçen sürede aracımı normal kullandım.Dün aynı arızayı aynı şekilde tekrar verdi.P 0335 kodlu aynı hatayı gösteriyor.Krank devir sensörü kaynaklı olabileceğini söylediler.Sensörü değiştirmeye karar verdim.Arıza yine tekrarlarsa ne yapacağımı bilemiyorum.Saygılar..