F1 başlıyorrrr...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trt'nin yayın akışı ile bir alakası yok ki.. Serhan Acar sunuyor ve gayet de iyi sunuyor. Ayrıca araç üstü kameraya geçilince ve hatta radyo konuşmaları yayınlanınca sunumuna ara veriyor ve buna özen gösteriyor. Reklam konusunda da haksızlık yapıyorsunuz pit stopların bitmesi bekleniyor hep. Siz neyi beğenmiyorsunuz anlayamadım...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Trt'nin yayın akışı ile bir alakası yok ki.. Serhan Acar sunuyor ve gayet de iyi sunuyor. Ayrıca araç üstü kameraya geçilince ve hatta radyo konuşmaları yayınlanınca sunumuna ara veriyor ve buna özen gösteriyor. Reklam konusunda da haksızlık yapıyorsunuz pit stopların bitmesi bekleniyor hep. Siz neyi beğenmiyorsunuz anlayamadım...
Yayıncı kuruluş araçların motor sesine odaklanmışken spikerin o anda sanki benim sesim daha güzel der gibi araya girip gereksiz yorum yapmasını beğenmiyorum, araç üstü kamerasına ve yayın rejisine zaten bahane bulamayız çünkü onların merkezi olduğunu herkez biliyor, ayrıca ben TRT nin reklam için zamanlamasından rahatsız oluyorum (her zaman değil), hemen aklıma gelmişken iki tane yarış hatırlıyorum, iki pilot çok güzel çekişiyorlardı araya bir reklam aldılar reklam sırasında arkadaki pilot gereğini yapmışlardı, bir tanesini tekrar da gördük diğerini göremedik. Yani reklam zamanı az öne veya arkaya çekilebilir.

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yayıncı kuruluş araçların motor sesine odaklanmışken spikerin o anda sanki benim sesim daha güzel der gibi araya girip gereksiz yorum yapmasını beğenmiyorum, araç üstü kamerasına ve yayın rejisine zaten bahane bulamayız çünkü onların merkezi olduğunu herkez biliyor, ayrıca ben TRT nin reklam için zamanlamasından rahatsız oluyorum (her zaman değil), hemen aklıma gelmişken iki tane yarış hatırlıyorum, iki pilot çok güzel çekişiyorlardı araya bir reklam aldılar reklam sırasında arkadaki pilot gereğini yapmışlardı, bir tanesini tekrar da gördük diğerini göremedik. Yani reklam zamanı az öne veya arkaya çekilebilir.

Yayınlarda Serhan Acar mümkün olduğunca araç üstü kameralarda seyirciyi başbaşa bırakıyor. Ben anlatımını, yayına hazırlanışını ve sunumunu çok beğeniyorum. Motorsporları bu bilirsiniz her an herşey olabilir bazen reklama denk gelebiliyor, ama çok şahit olmuşumdur "yarış rutin giderken biz de bir reklam arası verelim" dediğini. Siz daha iyisi olabilir diyorsanız o da sizin takdirinizdir. Saygılar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yayınlarda Serhan Acar mümkün olduğunca araç üstü kameralarda seyirciyi başbaşa bırakıyor. Ben anlatımını, yayına hazırlanışını ve sunumunu çok beğeniyorum. Motorsporları bu bilirsiniz her an herşey olabilir bazen reklama denk gelebiliyor, ama çok şahit olmuşumdur "yarış rutin giderken biz de bir reklam arası verelim" dediğini. Siz daha iyisi olabilir diyorsanız o da sizin takdirinizdir. Saygılar...
Eleştirilerimin amacı TRT'yi kötülemek için değil, yarışlardan daha çok zevk almak için. F1 de yarışan araçların motor sesi çok hoşuma gidiyor, zaten çok az sürelerle yayına veriliyor, o sırada sunucuların devreye girip açıklama yapmalarını hoş bulmuyorum. Dikkat edilirse futbol maçlarında bile spikerler yorum yaparken tribünlerin sesi kısılıyor, tribünlerin sesi yayına verilirken spikerler sessizliğini koruyorlar. Pilotların radyo bağlantıları yayına verilirken ve araç üstü kameralar yayındayken (haklarını yemiyelim) bu konuya özen gösteriyorlar. Yayın öncesi hazırlıkları ve yayın sonucu yorumlarına lafım yok. Reklamları mümkün mertebe yarışın sakin kısımlarında verirlerde daha iyi olur, sonuçta eleştirilerimiz yayının daha iyi olması için. (TRT'nin görüntü kalitesi harika, her yerde izlenebiliyor. NTV deyken ben yarışları karlı olarak izlerdim, çünkü evimde NTV iyi çekmiyordu, bu durum da yabana atılmamalı)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben TRT yi başarısız buluyorum, yayın renkleri bi kere berbat... televizyonum fullHD plazma ama buna rağmen o soluk soluk renklerle hiç zevk vermiyor malesef TRT, ayrıca reklamlar konusunda savaş abiye katılıyorum,

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarışların anlatımı ve konu hakkındaki bilgisi nedeniyle ben Serhan ACAR ı çok beğeniyorum. Onu ne kadar beğeniyorsa F1 kulübü isimli programı çok basit ve taraflı buluyorum özellikle Okan kendin hep üste çıkarmaya çalışıyor. hatta nerdeyse yarış başlama anına kadar sözü Serhan a bırakmıyor.

Reklam konusunda bence TRT, CNNTürkten daha iyi. Ozaman daha berbat zamanlarda ve daha uzun reklamlar veriyorlardı. Hatta bazen CNNTürk yerine Kanal D de yayınlıyorlardı bazen yarışları spiker değişiyordu, FB-GS derbisi anlatır gibi yorumluyordu. Ne pilotların ismini söyleyebiliyordu nede tanıyabiliyordu.

Benim gibi eski izleyiciler genelde Alman RTL kanalından izlemeye alışık olduğu için :D(eskiden ülkemizde yayınlanmıyordu maalesef) reklam aralarında hemen RTL ye geçmek ve kesintisiz izlemek gibi bir alışkanlığım var tavsiye ederim.

Hatta artık BBC de veriyor yarışları canlı olarak. İngilizcesi iyi olanlar ordan takip edebilirler.

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uydudan sıralama turlarını seyredemedim şifre girdiler galiba sizde de aynımı ?

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uydudan sıralama turlarını seyredemedim şifre girdiler galiba sizde de aynımı ?

nasıl bir cihaz kullanıyorsun bilmiyorum ama keyleri güncellemen lazım yada TRT'nin 11919 MHz - 24444 - V doğu frekansı şifresiz yayın yapıyor bu frekanstan da bakabilirsin.

cihazına bu şifreyi de girebilirsin;
BİSS şifresi:
0x1fff = 10000000 00000000

Y

yunusozturk

Bilgi Girilmemiş
her şey ii güzelde, f1 raikkonen'i wrc'ye kaptırdı, ztn ilgi kaybedior, bari shumi'nin geri dönüşüyle ilgiyi tekrar toplasa.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
önce kendinizi üye arşivinde tanıtsanız, hatta daha önce forum kurallarını okusanız da Türkçeyi katletmeseniz...