Fan Rölesi 1 ve fan rölesi 2 Açık devre arızası ve Arıza Lambası !!!

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Opel ASTRA-G 2000EDİTİON 2001 MODEL aracımda arıza tespit cihazına bağladığımda Fan Rölesi 1 ve 2 açık devre arızası alıyorum siliyorum ancak arıza giderilmediği için 1 saniye geçmeden tekrar yanıyor! Bu sorun daha önce yoktu Op-com ile test yaparken bir anda yandı ve silemiyorum ! Arıza neden kaynaklanıyor olabilir ? Fan açması da geçikiyor artık Hararet 90'ı geçiyor bazen!
Bu arızalar nedeni ile, Klima da devreye girmiyor ! Ustaya götürdüm bilmiyormuş gibi davrandım, adam beynin yeniden programlanması lazım dedi. Orjinal Tech2 ile yapılabilir bu da sadece diye biliyorum !!! Çünkü beyin yazılımı sadece onda cihaza tümleşik var. Yardımcı olabilir iseniz sevinirim... Fan mödülü ya da fan müşürü arızalanmış olabilir mi Acaba? Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan mutlaka vardır ! Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
röleyi değiştirin

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi ama röle nerde sigorta panosunun orda mı ? Benimde aklıma geldi ama rölenin yerini bulamadım ?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sağ tampon icinde soğutma modülü var şasiye bağlı cam suyunun orda modül bozuk değişmesi gerek bi gösterin servisinize..

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde aklıma geldi fan modülünü açıp baktım, bir aksilik gözüme takılmadı, çıkma iki adet temin ettim bir tanıdık vasıtası ile taktım, onlarda da yine aynı arızayı verdi! Bu durumda bende 3 parçanında bozuk olamayacağı düşüncesinde yoğunlaştım ama , fan modülü için servise gir çık yapsam 75 lira, kafadan parçayı orda değiştirmek istesem minimum 550 tl , piyasada 250 lira civarı ne öneriyorsunuz.?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi önce akünün orda bi kutu var kapağı sökün orda büyük sigortalar var 30,40,60 amper onlara bakın sigortası orda dır atmış olabilir

herdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi aynı sorun bendede meydana geldi.Çözebildinmi aceba.bana beyinden dediler.ve bende klima çalışmıyor.sizde bu şekilde bir sorun varmı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şoför kısmında davlumaz içinde motor soğutma modülü var o arızalıdır

herdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şoför kısmında davlumaz içinde motor soğutma modülü var o arızalıdır

usta sanırım fan beyinini diyorsunuz.sıfırı ile değişti ama sonuç alınamadı.