far ayar sensoru ve hava basınç sensoru

suleyman1871

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar aracın far ayar sensoru arıza gosterıyor yanlız bılgısayara baglanıgında her yere mudale edılıyor orayla ıletısım kurulamıyor bunun nedenı ne olabılır bırde otomatık far ayarının beynı veya kontrol unıtesı varmı..
aynı sekılde hava basınc sensoru arıza gosterıyor sensoru degıstırdım bır turlu sılmemıze ragmen arıza lambası sonmuyor bılgısı olan lutfen paylassın...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik far ayarının arka tekerlerden birinde seviye sensörü, vardır. Buradan ön tarafa kablo ile iletişim kurar, ön farlardan birinde de beyin vardır ve sensörden aldığı seviyeye göre far motoruna yukarı aşağı seviye komutu verir. Araç önden darbe almış olabilir, burada bulunan kablo zarar görmüş olabilir. Hava basınç sensörü dediğiniz hava akışmetre sanırım, yeni aldığınız akışmetre de arızalı olabilir veya kabloda kopukluk olabilir. Geçmiş olsun.

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far ayar sensörü arka tekerde değil ön tekerde beyinsel arızada olabilir yaklaşık 1 ay önce sensörü değiştirdim o arızalı dediler sonra farda sorun çıktı sensörü geri almadılarda elimde patladı istersen araştır arız aondan çıkarsa satarım orjinal sıfır taktırdım hiçde çalışmadı yani takıldıgı gibi duruyor :)