Far Buğulanması

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim sol farın uzun ampulü patladığından Perşembe günü sanayide değiştirdim. Pazar günü biraz yağmur yağdı ama arabayı hiç kullanmadım. Bu akşam üzeri bir baktım ki sol farda baya bi buğulanma var. Aklıma arka plastik kapağın oturmamış olabileceği geldi ama yerine gayet iyi oturmuş. Takan ustya görürdüm o da anormal bir durum göremedi.
Sizce bu neden olmuş olabilir? Ampul değişimi sırasında far içinde hava sirkülasyonu falan mı oldu acaba? Fikir ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce ilginç bir şey keşfettim. Araba gün boyu güneşteydi ve buğu çekilmişti.
Bu saatlerde arabanın olduğu yer gölge. Ve farda buğulanma yine oluşmuş :) Kafayı yiycem :)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçine su aliyordur çok az da olsa. Yapabilirseniz farı çıkarıp güzelce slikon sürün cam ile birleştiği yere.

tapatalk

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Eran güneşe koyduğunda kapağı açıp bırak. Sonra yerine tak, düzelecektir. Nem içerde hapis kalmış yada kronik su alma problemi.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir akrabaya araba aldığınızda farici resmen göl şeklinde su doluydu. arka plastiği söküp hava tuttuk. bir hafta plastiği takmadan kullandı sonra plastiği yerine taktik sunada hiç buhar oluşmuyor. sizin daha az olduğundan bir iki gün açık bırakın geçer. devamlı açık kalmasın içi toz olur

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun ampulün kapağını açtım, dediğiniz gibi birkaç gün böyle kalsın, gündüzleri de güneş gören bir yere çekeyim arabayı.
Peki yağmur yağaraa sıkıntı olur mu? Yani kapak olmadığı için sıkıntı yaşar mıyım? Kapağın ordan da su almaz heralde.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmurda kapak açık kullanırsanız sıcak motor yerdeki sulandan vs illaki buhar oluşur yağmur yağarsa kapatın :)

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eran güneşe koyduğunda kapağı açıp bırak. Sonra yerine tak, düzelecektir. Nem içerde hapis kalmış yada kronik su alma problemi.

Dün gün boyu kapak açıktı. Akşam gölge çökünce de buğulanma yoktu. Kapağını kapatıp evin önüne çektim. Sonra kısa bi süre yağmur yağdı. Bu yağmurdan sonra indim baktım çok hafif buğulanma yine vardı. Ama önceki gibi komple farın içini kaplayacak şekilde değil, çok az.

Tam kurumadı mı acaba nem yoksa su mu alıyor? :rolleyes:

Bugün hava güneşli, yağmur yok. Akşama kadar yine kapağı açık bırakacağım bakalım.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astrda ben fön makinesini orta kademeye alıp yarım saat civarı fara hizalayıp bekledim 6 -7 ay oldu tekrarlamadı benimkini yıkamacı ıslatmıştı sanırım.

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far su almışsa kurutsanızda yine alacaktır. Bence farın etrafını silikonlayın.