Far sensörüm çalışmıyor

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam beyler.aracım enjoy pp 2011.far sensörüm var.ve ne zamandır sorun yok.fakat bugun bir kaç tünel olan bir yolda başka bir astrayla denk geldim.tünele girince onun farları yandı çıkınca söndü.ben zaten normal farda gidiyodum değişen birşey olmadı.onunkinde gündüz farı yanarken benim normal far yanmaya devam etti..ve bu gecikme falanda değil.adam dakikalarca önümde gündüz farıyla gitti ben normal farla.(nasıl anladın derseniz adamın arabası siyahtı ordan yansıyordu inince de baktım ayrıca:) )

not: otmatik far sensörü aktifti bir kac kez de denedim açık kapatmayı farkettikten sonra.sizce sorun varmıdır yoksa başka bir nedeni varmıdır.başka arabada görünce takıldım.hosuma giden bir özellik çünkü

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Far sensörüm çalışmıyor

Siz zaten kısalar açık gidiyormuşsunuz bunda ne sorun var? Benmi anlamadım?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 modellerin far sensoru.
2010 ve 2011 lerden daha hassas aksamlari bile hava tam kararmadan far aciyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet yahu, benimki günlük güneşlik havada binanın gölgesinde kalınca bile açıyor. Manyak sensör. Aşırı hassas sensör. Fatih Ürek sensör. (:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Evet yahu, benimki günlük güneşlik havada binanın gölgesinde kalınca bile açıyor. Manyak sensör. Aşırı hassas sensör. Fatih Ürek sensör. (:)
Vayyyy kimler varmisss doğan gene dokturmusun esprileri??

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Vayyyy kimler varmisss doğan gene dokturmusun esprileri??

İnsan foruma gelince neşeleniyor valla birden. (:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim sensör 2-3 ay önce servise gittiğimden beri saate göre yanıyor yani akşam 6 gibi yada sabah 7-8 gibi hava günlük güneşlik bile olsa kesin açıyor diğer saatlerde ise karanlık bulursa anca açıyor bunun dışında ben istemeden kaliperler için birşey yaptılar o zamandan beri fren yaparken direksiyon titriyor rölantide beklerken garip bir ses geliyor (sanırım çoğu kişinin sorunu klima kompresörü) bana servis yolu gözüktü ama zamanım yok ve aracın garantiside ocakta bitiyor bakalım neler olacak ama garantiden bitmeden uğramak şart

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
benim sensör 2-3 ay önce servise gittiğimden beri saate göre yanıyor yani akşam 6 gibi yada sabah 7-8 gibi hava günlük güneşlik bile olsa kesin açıyor diğer saatlerde ise karanlık bulursa anca açıyor bunun dışında ben istemeden kaliperler için birşey yaptılar o zamandan beri fren yaparken direksiyon titriyor rölantide beklerken garip bir ses geliyor (sanırım çoğu kişinin sorunu klima kompresörü) bana servis yolu gözüktü ama zamanım yok ve aracın garantiside ocakta bitiyor bakalım neler olacak ama garantiden bitmeden uğramak şart
oncelikle merhaba gorusmeyeli nasilsiniz.
Far sensorunde ariza vs olabilir
Frenlerde titreme yapiyorsa diskleriniz yamulmustur
Klimada kompresordendir muhtemelen
Bence garanti bitmeden gidin sonra masraf ağir olur

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
oncelikle merhaba gorusmeyeli nasilsiniz.
Far sensorunde ariza vs olabilir
Frenlerde titreme yapiyorsa diskleriniz yamulmustur
Klimada kompresordendir muhtemelen
Bence garanti bitmeden gidin sonra masraf ağir olur
teşekkürler sağolun sizde iyisinizdir umarım kesin gidicem ama işte çok yoğunum bu aralar bakıma bıraksam bunları garanti bitmeden yapmayıp sonra beni kavga dövüş uğraştırırlar diye ocak ayına bırakmadan aralık gibi gitmeyi düşünüyorum

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu başlık biraz eskilerin buluşma yeri gibi olmuş  :D  herkes iyidir umarım. far sensörü konusunda benim araçta cok hassastı . hemen yakıyordu hafif gölgede.