Far Temizleme-Yıkama !!!

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar taş vurması nedeniyle şöför tarafı farım kırık alınık ilanlardada mevcut bir haftadır arıyorum ama kimseden çıt yok bende mecbur sıfır alıcam bekleme şamsım yok buhu yapıyor xenon ampulü kaybetmek istemiyorum şimdi soru şu ben sıfır far alınca diğeriyle haliyle ayıracak diğer farımda çok eski değil gayet ii durumda ama ben o farı yıkasam aradaki ayırımı azaltabilirmiyim ve farın içi neyle yıkanmalı bilen ve yapan arkadaşların yardımlarını bekliyorum araç vectra b1 cam far tşk

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eraycım ben temısledım ozellıkle saf su aldım kırec olmasın dıe yıkadım farları ama kurutmak ıcın cok ugrastım saatlerce hava tuttum ama ıcınde su damlacıkları kaldı acıkcası pek tavsıye etmem senın far ılanını gordum bakayım bızım servıste varsa cıkma ayarlıcam sana..

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eraycım ben temısledım ozellıkle saf su aldım kırec olmasın dıe yıkadım farları ama kurutmak ıcın cok ugrastım saatlerce hava tuttum ama ıcınde su damlacıkları kaldı acıkcası pek tavsıye etmem senın far ılanını gordum bakayım bızım servıste varsa cıkma ayarlıcam sana..

saolasın murat

fireball

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farın fiyatı hakkında bir fikrim yok. Onun için söyleceğim şey çok mantıksız gibi gelebilir fakat ben olsam iki farı da değiştiririm. İki farklı renkteki farlar her zaman itici gelmiştir bana. Bir de bilen bilmeyen hep yorum yapar ya. Bu araba soldan darbe yemiş felan diye. Uyuz olurum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar far nasıl temizlenir anlatıyorum ben defalarca temizledim.

. farın içini öncelikle bol ılık su ile çalkalıyoruz. ve bunu 1-2 sefer yapıyoruz.
. daha sonra ,farın içine yarım çay bardağı pril ( özellikle pril ) döküyoruz.
. ve yine ılık su ile çalkalıyoruz,içindeki suyu dökmeyip 5 dakika bekletiyoruz,farın içindeki kir iyice yumuşuyor.
. sonra döküp bol ılık su ile çalkalayıp farın içine yine aynı oranda pril döküyoruz ve 5cm x 5cm lik kare kesilmiş bir süngeri farın içine atıyoruz ,sünger çok ince olmalı 2veya 3 mm .
.ve 1 litre ılık su döküp bol bol köpürterek farı çalkalıyoruz ,farın içindeki sünger ince olduğu için heryeri temizler.
. durulamaya geçiyoruz, bol su ile iyice duruluyoruz.
. en önemli nokta burası dikkatli okuyun ve uygulayın....
....... iyice duruladıktan sonra kireç lekesi kalmaması için bulaşık makinalarında kullanılan parlatıcıdan farın içine kola kapağı ile 1 kapak dökün ( eğer parlatıcı yoksa aynı oranda sirkede kullanabilirsiniz ) ve iyice durulayıp hava ile kurutun, farlarınız ilk günki gibi pırıl pırıl olacaktır .

resimdeki farlar benim kendi aracımın farları .. yıkanmış halleri, yıkamadan önce çekseydim onlarıda atardım.

şimdiden kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• 15042007470 (Small).jpg
    15042007470 (Small).jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 214
  • 15042007469 (Small).jpg
    15042007469 (Small).jpg
    35.5 KB · Görüntüleme: 173

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar far nasıl temizlenir anlatıyorum ben defalarca temizledim.

. farın içini öncelikle bol ılık su ile çalkalıyoruz. ve bunu 1-2 sefer yapıyoruz.
. daha sonra ,farın içine yarım çay bardağı pril ( özellikle pril ) döküyoruz.
. ve yine ılık su ile çalkalıyoruz,içindeki suyu dökmeyip 5 dakika bekletiyoruz,farın içindeki kir iyice yumuşuyor.
. sonra döküp bol ılık su ile çalkalayıp farın içine yine aynı oranda pril döküyoruz ve 5cm x 5cm lik kare kesilmiş bir süngeri farın içine atıyoruz ,sünger çok ince olmalı 2veya 3 mm .
.ve 1 litre ılık su döküp bol bol köpürterek farı çalkalıyoruz ,farın içindeki sünger ince olduğu için heryeri temizler.
. durulamaya geçiyoruz, bol su ile iyice duruluyoruz.
. en önemli nokta burası dikkatli okuyun ve uygulayın....
....... iyice duruladıktan sonra kireç lekesi kalmaması için bulaşık makinalarında kullanılan parlatıcıdan farın içine kola kapağı ile 1 kapak dökün ( eğer parlatıcı yoksa aynı oranda sirkede kullanabilirsiniz ) ve iyice durulayıp hava ile kurutun, farlarınız ilk günki gibi pırıl pırıl olacaktır .

resimdeki farlar benim kendi aracımın farları .. yıkanmış halleri, yıkamadan önce çekseydim onlarıda atardım.

şimdiden kolay gelsin...

Eline sağlık arkadaşım gerçekten pırıl pırıl olmuşlar fakat murat arkadaşım suyu kurtmak çok zor oluyor içinde su kalıyor diye uyarmıştı onu nasıl hallettin ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yazdığım parlatma yöntemi ile . parlatıcı yada sirkeyle durula ve bol hava ile kurula . ve tavsiyem farlarını camı yukarı gelecek şekilde akşam oda sıcaklığında biyere koy .( akşam koy sabaha kadar beklet en sağlamı bu )

umarım yardımcı olabilmişimdir.

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık