Fare başıma iş açtı!

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün garip bir olay yaşadım ve paylaşmak istedim. Dün akşam arabayı sağlam bir şekilde otoparka koydum. Sabah işe gitmek için indiğimde arıza lambası flaşör gibi yanıp yanıp sönüyordu. Marşa bastım çalışmadı, bir kaç kez denedim olmadı ve servisi aradım. Usta immobilizer arızası dedi, yedekle dene olmazsa geleyim dedi. Denedim ve araba yine çalışmadı. Neyse usta geldi ve kaputu açınca vahim durumu gördük. Motorun oraya fare girmiş ve beyin tesisatının bir kısmını, lpg beynine gelen birkaç kabloyu yemiş. Usta, fareler vectranın tesisatını çok seviyor dedi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun
bizim motorda mahallenin kedisi dadandı motor olduğuna ayak izi motoru temizlemekten vazgeçtim artık allahtan kablo yemiyor

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun
bizim motorda mahallenin kedisi dadandı motor olduğuna ayak izi motoru temizlemekten vazgeçtim artık allahtan kablo yemiyor
teşekkür ederim, işin garibi bir de kedi var, sıcak diye her gece kaputun üzerinde sabahlıyor. Hiç mi farketmedin altta olup biteni :sopa:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:45 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:41 ----------

Yuhhhhh bu hayvanlar adamı da yer yaw?
Nadir Bey, hiç sorma ben de tırstım valla. Tesisatı resmen makasla keser gibi kesmiş, beyin tesisatı, hidrolik yağı yedeğine gelen kablolar, tüp tesisatı, şükür hepsi görünen yerdeydi de söküp takmadık bir yerleri.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence şükredin buna, sistemde bi arıza olsa 500-600 gibi bi maliyetin altına girebilirdiniz. Her işte bi hayır vardır geçmiş olsun :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
daha önce kapalı garaja dadanan fare hava filtresini kemirip motorun içine tıktığı pisliklerle gaz kelebeğimi bozmuştu çözüm fare kutusu almakta yarar var içine ilacı koyup kapatıyorsunuz fiyatıda ucuz 5 tl gibi bişey diğer hayvanlarda zarar görmüyor zehirden ben böyle çare bulmuştum şu anki evimizde de 10dan fazla yere koydum

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapalı garaj olmadığı için şu anda yapacak bir şey yok. Şükür başka yerlerde sorun çıkmadı, 5-6 kabloya müdahele ederek işi halletti usta. Görünen yerde olması da bizim için şans oldu, iç taraflarda olsa sorunu çözeceğiz diye arayıp duracaktık.

Nihat.Ak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle gecmis olsun. Hayvanlar hayvanlar hayvanlar. Bu yonden basima gelen en kotu sey eski 94 opelimi karincalar basmisti :)

HTC EVO 3D X515m cihazımdan gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırdır usta farenin ailesinden birine birşey mi yaptın :D

kemireceği kabloyu nasıda biliyor :D opel servisinde takılmış heralde...:D:D:D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fare tesisat hortum yemez,sizin dediğiniz gelincik olmasın? onlar sıcak arabaya dadanır,Eğer orman kenarına veya şehir dışına yakın oturuyorsanız gelinciktir o.