Fare başıma iş açtı!

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fare tesisat hortum yemez,sizin dediğiniz gelincik olmasın? onlar sıcak arabaya dadanır,Eğer orman kenarına veya şehir dışına yakın oturuyorsanız gelinciktir o.

abi fare benim aracın garajda dururken ön cam fiskiyelerinin hortumunu kemirmiş nasıl başardıysa o kalın sert iplikli hortumu delmiş ve oraya yuva yapmış birgün kaput açık serviste usta cam suyuna dokununca farkettik :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kapalı garaj olmadığı için şu anda yapacak bir şey yok. Şükür başka yerlerde sorun çıkmadı, 5-6 kabloya müdahele ederek işi halletti usta. Görünen yerde olması da bizim için şans oldu, iç taraflarda olsa sorunu çözeceğiz diye arayıp duracaktık.

Müstakil kapalı garajda durum daha da beter. Ankara'daki kapalı garajı kışın fazla kullanmazdık (garaj çıkışı dik rampa olduğu için kar yağınca çıkmak zor oluyordu), dolayısı ile kapının altından içeriye giren kedi/fare dibi hayvanlar uzun süre dışarı çıkmazdı.

Fare tesisat hortum yemez,sizin dediğiniz gelincik olmasın? onlar sıcak arabaya dadanır,Eğer orman kenarına veya şehir dışına yakın oturuyorsanız gelinciktir o.

Selim babamın arabasını bizim garajda dururdu, çok sık kullanılmadığı için fareler için iyi bir korunaktı. Bir keresinde sinyal kablosunu kemirdiler, bir de garajda bulunan poşetleri üstübü gibi parçalıyorlardı :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginç :) gelincik çok duydum,Almanyada çok olurdu sıcak akşam gelince Kışın baharlarda araca sokulurlar ve kemirirler. Bundan mağdur olan çok ama fare ilk sizden duyuyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim garajı genelde lağım fareleri ziyaret ederdi, Allah'tan hiç birisi yüzsüzlük edip arabanın içine kadar girmedi :).

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun yoktan yere hem zaman hem maliyet...bence o fareyi yakalayıp ayaklarından tavana asın...:D:D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ayıptır sorması ne kadar tuttu farenin başınıza açtığı dert.
Bana 20-30 tl'ye halletmişinizdir gibi geliyo :D

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içindeyim, en yakın orman 5 km. Usta, lağım faresi yemiş dedi. Daha önce de başlarına gelmiş.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:47 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:43 ----------

Hocam ayıptır sorması ne kadar tuttu farenin başınıza açtığı dert.
Bana 20-30 tl'ye halletmişinizdir gibi geliyo :D
Fazla bir maliyeti olmadı ama sabah sabah komşudan araba almak durumunda kaldım, bir saat servisi bekledim. Can sıkıntısı cabası oldu, ama şükür görünen bir yerdeydi ve usta fazla uğraşmadı.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 15 gün geçmeden fare ikinci vukuatını gerçekleştirdi. Ama bu sefer biraz maliyetli oldu bana. Sabah arabaya indim marşa bastım, çalışmadı, içimden eyvah dedim ve doğrudan kaputu açtım. Durum vahimdi, kaput keçesini aşağıya indirmiş kendine resmen yatak yapmış, üzerine kurulmuş, şaşkınlık içerisinde 5-10 saniye bakıştık yaratıkla, sonra kendini bir köşeye attı ama aşağıya inmedi. Cesaret edip ben de müdahele edemedim ve servisi arayıp beklemeye başladım, bir süre sonra indi ve kaçtı.
Neyse bu sefer bize baya masraf açtı, yine aynı yerden kabloları kesmiş, fren hidrolik yedeğinin kablolarına varıncaya kadar komple elden geçirmiş. Kaput keçesinin keçe denecek yeri kalmamış.
Çözüm nedir, ne önerirsiniz, bu yaratık benim arabayı iyice sahiplendi. Küçük bir şey de değil bildiğimiz lağım faresi, arabayı farklı yere koydum yine gelip buldu. İşin garip tarafı otoparkta 3 tane opel combo var, gelip benimkini buluyor. Elektrik vermek dahil tüm önerilerinize açığım.:mad:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane Opel Combo var hmm, demek bizim tesisatı sevmiyor hocam :D
Şaka bir yana bu 5-10 saniye bakışma mevzusunda, sert bir cisim bulup geçirin kafasına diyeceğim ama çok hiperaktif hayvanlar bunlar, siz ona geçiriyim derken arabaya ciddi bir zarar verebilirsiniz. Elektrik vermek mantıklı geliyor, bu ne biçim bir hayvanmış arkadaş :D

Hocam sizce 1 tane hayvan mı aynı şeyi yapıyor, yoksa 3-5 tane var mı diye tahmin ediyorsunuz? Otoparkta başkasının başına gelen yok mu bu olaydan?

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane Opel Combo var hmm, demek bizim tesisatı sevmiyor hocam :D
Şaka bir yana bu 5-10 saniye bakışma mevzusunda, sert bir cisim bulup geçirin kafasına diyeceğim ama çok hiperaktif hayvanlar bunlar, siz ona geçiriyim derken arabaya ciddi bir zarar verebilirsiniz. Elektrik vermek mantıklı geliyor, bu ne biçim bir hayvanmış arkadaş :D

Hocam sizce 1 tane hayvan mı aynı şeyi yapıyor, yoksa 3-5 tane var mı diye tahmin ediyorsunuz? Otoparkta başkasının başına gelen yok mu bu olaydan?
Aynısı mı bilemiyorum ama benim arabaya taktı. Diğer arabalarda sorun yok, arabanın yerini değiştirdim yine gelip bulmuş. Önceki gelişinde tesisatı parçalayıp gitmişti ama bu sefer kaput keçesini parçalayıp kendine yatak yapmış resmen. O anda elimde sadece kontak anahtarı vardı, atmak geldi içimden ama şaşkınlıktan bir şey yapamadım, gerçi etkisi olacağını zannetmem küçük bir şey değil oldukça besili bir yaratık :(