Farları 3000 Kelvin Yapsam...

tekelioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar;
Geçen yurt dışı bir sitede gezerken 3000 kelvin xenon setlerini gördüm.Özellikle görüş mesafesi olarak mükemmel olacağını düşünüyorum.Ancak size sormak istediğim şu an aracımda bulunan mercekli farlarıma 3000 kelvin xenonları taksam polis abiler bir sıkıntı yaratır mı?Yada ne gibi problemlerle karşılaşabilirim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu 3000 kelvinler daha cok sisli bolglerde kullaniliyor, hani eskiden bazi arabalarin farinin onu sari lurdu digeri normal bir ara bazi toroslarda vardi... ozellikle kuzey avrupa ulkelerinde cok yogun kullaniliyormus... bir problem olmaz bence ama sap sari gezersiniz...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis farı için ideal olurr ama ben yinede sis farına orjinal sarı farların olması taraftarıyım

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Millet 30,000k Xenonla geziyor birşey olmuyor burda :D
Sis farı için güzel olur,hatta benimde aklımda :)

Kısalar için bunaltıcı olur bir süre sonra bıkarsınız gibi geliyor bana :D

3000k-1.jpg

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar;
Geçen yurt dışı bir sitede gezerken 3000 kelvin xenon setlerini gördüm.Özellikle görüş mesafesi olarak mükemmel olacağını düşünüyorum.Ancak size sormak istediğim şu an aracımda bulunan mercekli farlarıma 3000 kelvin xenonları taksam polis abiler bir sıkıntı yaratır mı?Yada ne gibi problemlerle karşılaşabilirim.

Aydınlatma veya görüş mesafesinde normal şartlarda artısı olmaz eksisi olur. En iyi aydınlatan ışık rengi 4300K diye biliyorum ben.. Ancak sislerde 3000K güzel olabilir, hemde işlevsel olur sisli havalarda...
color-temp-hid.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hiç korkma kuralsızlığın kural olduğu, bu durumun da her geçen gün çığ gibi büyüdüğü ülkemizde en ufak bir sıkıntı yaşamazsın.

tekelioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi geçen trafikte bir bmw gördüm adamın farlar morun ötesine geçmiş.Dediğin gibi o ve onun gibi arabalara birşey demiyorlarsa benim minicik corsama mı bişey diyecekler:) Ben en iyisi yakın tarihte yurt dışından bu ampullerden söyliyim.Takınca fotoları buraya upload ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de sisli havalarda kullanmak için sis farlarıma sarı ampül arıyorum ama bulamıyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
4300 ideal bence

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000k sisler için ideal Serkan abinin gösterdiği fotolardan da anlaşılacağı gibi 3000k gölge etkisi o kadar bırakmıyor 4300k de bile gölge etkisi var bu yüzden sisli yağmurlu karlı havalarda 3000k daha rahat gözlerinizi yomadan yolculuk yapmanızı sağlıyor 4300k güneş ışığına daha yakın bi değer olduğu için gözlerinizi daha az yorar.4300k dan daha yükseklerinde gölge ekisinin attığını görebilirsniz buda aydınlatacağı ortamı çok ciddi anlamda düşürecektir bu yüzden de 4300k ün ötesi pek tavsiye edilmez.