Farları yakınca aracın tüm gösterge ışıkları sönüyor

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Geçtiğimiz ay aracımın fan-klima düğmelerinin kademe aydınlatmaları kendiliğinden gitti. Fazla önemsemedim, sonra yaptırırım dedim. Bu gün ise araçta daha ilginç bir problem meydana geldi. Aracın farlarını açınca içerideki bütün aydınlatmalar sönüyor. Kadranın olduğu panelin tüm ışıkları Km saati ışığı, tarih saat sıcaklık göstergesi vs. ne var yok hepsi gidiyor. Farları söndürünce ise bu ışıklar geri geliyor.

Yarın fırsat bulabilirsem bir elektrikçiye göstereceğim. Sizce sorun ne olabilir?

Xelilcan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktınız mı bilmiyorum ama, far açma/kapama düğmesinin altında gösterge ışık ayar düğmesi mevcut, oradan ayarını düşürmüş olabilirmisiniz?

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün baktım kendi kendine düzelmiş. Ayrıca daha önce yanmayan Klima düğme ışıkları da kendi kendine düzelmiş. :confused:

Aklıma acaba elektrikler ilgili bir temassızlık durumu mu var diye geliyor.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Geçtiğimiz ay aracımın fan-klima düğmelerinin kademe aydınlatmaları kendiliğinden gitti. Fazla önemsemedim, sonra yaptırırım dedim. Bu gün ise araçta daha ilginç bir problem meydana geldi. Aracın farlarını açınca içerideki bütün aydınlatmalar sönüyor. Kadranın olduğu panelin tüm ışıkları Km saati ışığı, tarih saat sıcaklık göstergesi vs. ne var yok hepsi gidiyor. Farları söndürünce ise bu ışıklar geri geliyor.

Yarın fırsat bulabilirsem bir elektrikçiye göstereceğim. Sizce sorun ne olabilir?

Aynı problemi gösterge panelinin arkasından çözmüştüm.. gösterge aydınlatma hattının şasesi kopuktu.. Elektrikci göstergeye direkt şase vermiş.. verdiği yerde far ikaz apulünün şase hattına bağlamış. :D farları yakınca ışıklar sönüyordu. Detaylı kontrol edip kopuk yeri bulup düzelttim. sorun kalmadı. Benzer bir temassızlık söz konusu olabilir.