Farlarım tam aydınlatmıyor ???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araçla henüz şehir dışına çıkmadım. Ancak öyle birşey ki aracı aldığımdan beri sanki farlar tam aydınlatmıyor. Bunun ölçümü falan varmı acaba? Aracımı kullanan arkadaşım da, eşim de bunu iddaa ettiler. Ben de far ayarına falan baktım en uzunda hatta far ayarı şuanda ama yine sanki bir problem var gibi geliyor. Far ampullerini değiştirtmek mümkün mü acaba 3000 kontrolünde...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Farlarım tam aydınlatmıyor ???

Şuan telefondan bağladığımdan olabilir; imzanızı göremiyorum aracınız Cosmo ise far ayarına gerek yok sistem gerekli eğim vb ayarları kendi yapıyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Şuan telefondan bağladığımdan olabilir; imzanızı göremiyorum aracınız Cosmo ise far ayarına gerek yok sistem gerekli eğim vb ayarları kendi yapıyor.

Cosmoya paramız yetmedi hocam ya. Edition araç. AFL den bahsediyorsunuz sanırım. Benim eğimsiz yolda da sanki aydınlatmada bir problem var gibi.. :)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Arkadaşlar araçla henüz şehir dışına çıkmadım. Ancak öyle birşey ki aracı aldığımdan beri sanki farlar tam aydınlatmıyor. Bunun ölçümü falan varmı acaba? Aracımı kullanan arkadaşım da, eşim de bunu iddaa ettiler. Ben de far ayarına falan baktım en uzunda hatta far ayarı şuanda ama yine sanki bir problem var gibi geliyor. Far ampullerini değiştirtmek mümkün mü acaba 3000 kontrolünde...

3000 kontrolü nedir? istege mi baglı? bana öyle bır sey demedıler ve aracım 2700 km'de. O yuzden sordum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ampullerinizi Philips x-treme vision ile değiştirirseniz yaklaşık iki katı kadar daha iyi aydınlatma performansına kavuşabilirsiniz. Ancak hiçbir zaman orijinal xenon performansı halojende olmayacaktır. Bu yüzden xenonlar ile kıyaslama yapmayın. :)

Aracın 10 metreden düz bir duvarda farların resmini çekebilirseniz çok daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

qalias

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Far caminin kirli olması çok etkiliyor aydınlatmayı ,bilgilerinize

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende farlarımdan şikayetçiydim osram nightbreaker plus taktım kısalara şimdi memnunum yani aslında olması gereken buydu ; böyle bir aracın ampüllerinin yetersiz olması çok kötü bir durum  :(  dandik lineaların bile mükemmel aydınlatması var  :eek:

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Bende farlarımdan şikayetçiydim osram nightbreaker plus taktım kısalara şimdi memnunum yani aslında olması gereken buydu ; böyle bir aracın ampüllerinin yetersiz olması çok kötü bir durum  :(  dandik lineaların bile mükemmel aydınlatması var  :eek:
eketen link' Alıntı:
Ampullerinizi Philips x-treme vision ile değiştirirseniz yaklaşık iki katı kadar daha iyi aydınlatma performansına kavuşabilirsiniz. Ancak hiçbir zaman orijinal xenon performansı halojende olmayacaktır. Bu yüzden xenonlar ile kıyaslama yapmayın. :)

Aracın 10 metreden düz bir duvarda farların resmini çekebilirseniz çok daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Bu dediğiniz ampulleri nerede değiştirebilirim? Bu ampuller beyaz renk midir? Ayrıca arıza lambası falan yakarmı acaba bu lambalar. Bir ara foto çekip öyle yayınlıyım. Gerçekten çok yetersiz geliyor bana.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
3000 kontrolü nedir? istege mi baglı? bana öyle bır sey demedıler ve aracım 2700 km'de. O yuzden sordum.

3000 kontrolünü bende yeni öğrendim. 3000 de ücretsiz kontrol yapıyorlarmış. Nerelere bakıyorlar bilmiyorum. Gidip göreceğiz.

selufka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de edition hb aracımın  kısa farları çok yakını gösteriyor.. içeriden en uzağı aydınlatacak şekilde ayarladımı fakat bana aydınlanan mesafa kısa geliyor.Başka  araçlarda bu mesafe bu kadar kısa değil bunun için servis mi ayar yapabilir yoksa bizim yapabileceğimiz başka bir müdahale şekli varmı şimdiden teşekkür ederim..