Farların Buğulanması

astrajı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Farların Buğulanması

Astraj4506' Alıntı:
Hocam normal olsa benim araçtada olması gerekir. Bi kaza filan olmadı diyosunuz ama belki biri park halindeyken dokandırmıştır. Bi kontrol edin

Haklısınız hocam park halinde olabilir ama işin ilginç yanı servisle görüşmem de bunun normal olduğunu söylemeleri ve forumda yaptığım araştırmalarda daha önceden de olan muzdarip konulardan biriymiş bu servise gidip geldikten sonra yazacağım yine teşekkürler..

Sakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrajı' Alıntı:
Merhabalar 2015 model astra j aracımın ön farları yağmurlu havalarda buğulanıyor servis ile yaptığım görüşmede bunun normal olduğunu söylüyorlar ama bana normal gibi gelmedi konu ile ilgili önerileriniz olabilir mi teşekkürler

screamtoronto' Alıntı:
HasanM' Alıntı:
Çok şiddetli yağmurda bir defa benimde buğulanma oldu ama normal yağmurlarda yada yıkama sonrasında buğulanma olmuyor. Servise bunu belirterek not aldırmıştım tekrarında garantiden değişecekti. Ama gerek kalmadı. Sorun devam ederse servise gidin garantiden değiştiriler.

hasan hocam benim de özellikle led gündüz ışığının olduğı-u yerlerde buğulanma oluyor. aracın 2. sahibiyim. 2012 sport sedan. garanti de yok ne yapabilirim

ramcan' Alıntı:
screamtoronto' Alıntı:
hasan hocam benim de özellikle led gündüz ışığının olduğı-u yerlerde buğulanma oluyor. aracın 2. sahibiyim. 2012 sport sedan. garanti de yok ne yapabilirim

Bende aynı durumdayım 2012 cosmo hb

Astraj4506' Alıntı:
Hocam normal olsa benim araçtada olması gerekir. Bi kaza filan olmadı diyosunuz ama belki biri park halindeyken dokandırmıştır. Bi kontrol edin

Arkadaşlar farların buğulanması gayet normal boşuna canınızı sıkmayın. benim aracımda da buğulanıyor, aracı teslim alırken araç bilgilendirmesi yapan arkadaşta yapabileceğini söyledi ayrıca aracın kullanım kılavuzunda da farların buğulanabileceği yazıyor. Zamanla geçiyor çabuk geçmesini isterseniz farları açın daha çabuk geçer.

Astra Sürücü el kitabı sayfa 129
"Buğulu lamba kapakları 
Lamba kapaklarının iç kısmı yağmurlu ve soğuk havalarda, aşırı yağmurda veya aracın yıkanmasına bağlı olarak kısa süreli olarak buğulanabilir. Kapaklardaki buğu kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur, buğunun kaybolmasını hızlandırmak için aydınlatmayı açın."

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2013 Sport HB aracım da bir kere dahi olmadı, ayrıca El kitabına baktım ben de bir Sayfa 153 de aynısını yazıyor ilginç

"Buğulu lamba kapakları
Lamba kapaklarının iç kısmı yağmurlu ve soğuk havalarda, aşırı yağmurda veya aracın yıkanmasına bağlı olarak kısa süreli olarak buğulanabilir. Kapaklardaki buğu kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur, buğunun kaybolmasını hızlandırmak için aydınlatmayı açın."