fazla motor yağının zararı olur mu

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag fılıtresı nı kolayca sokersın filitreyı bı yerde soktur bosalt tak sevıyesıne gelmezse bır kez daha kecelere yazık olur krank kecesınden kacırır genelde basınctan 10 dk lık ıs masrafa yol acmasın bence

cannas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim corsa 1,3 e fazla yağ koyulduğundan keçeleri yıpranmış ve ordan yağ kaçırmaya başlamıştı.400 tl masraf açtı.Sırf bu yüzden ölçmeden yağ koyan servisimi değiştirdim.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servise gittim baktırdım yağına,adam çubuğu çekti sildi baktı normal seviyeye gelmiş ama tam MAX çizgisinde,sanırım motor çalışdığından olsa gerek(10 dk kadar beklediler) tam süzülmemiştir,ben adama resimdeki gibi nerede oldğunu gösterdim lpg li oldğundan yakar dedi,bi sorun olmaz dedi,bu haldeyken bile 1 cm fazla olsa MAX çizgisinden boşaltırız ama gerek yok dedi :)
peki bu geçe yıpratma olayları falan ne kadar süre içinde gerçekleşir ki?

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç sanırsam yağ yakıyor/eksiltiyor. O kadar eksilmiş. Ayrıca eski sahibi de fazla yağı sebepsiz koymamıştır sanırsam.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle olsa gerek,ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler,neyse bu konu benim için kapanmıştır :) ,daha fazla yer işgal etmeyeyim kilitlenebilir ;)