Fazla yağ - 1.3 dizel 60.000 bakımı

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Fazla yağ - 1.3 dizel 60.000 bakımı

musician link' Alıntı:
Bugün bu sorunu halletmek için İskitler tarafına gittim. İlk girdiğim yer bana 4 litrenin sorun olmayacağını söyledi
Bu yerle birlikte bana bu motora 4 litre yağ konulabileceğini söyleyen usta/dükkan sayısı 3 olmuş oldu :)

Bunu özellikle söylüyorum ki size "birşey olmaz" denildiğinde tekrar düşünün.

Helvacıoğlu adlı bir yere girdim daha sonra ve müthiş ilgilendiler. Oradaki arkadaş daha 4 litre yağ konuldu der demez bu araba 3.2 alır dedi ve
bir pompa ile fazla yağ alındı. İnanır mısınız arabanın çalışma sesi değişti motor bi rahatladı sanki. Benden tek kuruş ücret de almadıar. Buradan selam olsun :D

Velhasıl, bu şekilde noktaladım durumu. İlgi gösterip bilgi ve düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim.
Geçmiş olsun, servislerdeki usta bozuntularına kesinlikle itimat etmeyin. İnternet artık elimizin altında küçük bir araştırma ile her türlü teknik ayrıntıya ulaşabiliyoruz.

https://www.google.com.tr/search?q=fazla+ya%C4%9F%C4%B1n+motora+zarar%C4%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:eek:fficial&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=USVQVJmgEKuh8wf97oCACg

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu bendeki durum. Araç 24 saattir çalışmıyordu.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yalçınım 24 saat uzun bi süre bence kullan ve düz bir alana çek 15dk bekle sonra ölç ama eminim ki sende de fazla dostum. bence dediğimi yaparak yağ vakumu olan bir yere git ve 15dk sonra ölçerek çektir.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
Yalçınım 24 saat uzun bi süre bence kullan ve düz bir alana çek 15dk bekle sonra ölç ama eminim ki sende de fazla dostum. bence dediğimi yaparak yağ vakumu olan bir yere git ve 15dk sonra ölçerek çektir.

Sürenin uzun olması daha iyi Hakan'cım. Yağın tamamı kartere inmiş olur.

O araçta yağ bariz olarak fazla ve bir an önce çekilmesi gerek.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı durum benimde h kasada başıma gelmişti 1.6 motor gibi davranıyorlar çok sinir edici bir durum. motor keçelerine yağ pompasına külliyen zarar