Fenni Muayeneye gidecegim (TUVTURK). yardim

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, aracima LPG taktirdigim icin ruhsata isletecegim ve yarin sabah erkenden gidecegim.

Size sormak istedigim, (giden ve konuya hakim arkadaslardan);
1-bana aracin alt tabanini yikatman lazim falan diyorlar, dogru mu?
2-Farlar ve parklar beyaz ampul, orjinal sari olmasi lazim diyorlar, dogru mu?
3-bir de motor no sase no olan bolgeleri temizle diyorlar, daha ben nerde yaziyor bulamadim. yardim,

bana onerereceginiz, sunu soyle yap deyeceginiz bir konu varsa, yorumunuzu bekliyorum.

Aracimda, lastikler yeni, LPG eksiksiz, sizdirmazlik testi tamam, yangin tupunden, ilk yardim cantasina, boyundurukluga kadar hepsi tamam. motor zaten cok iyi durumda sorun yok, frenler saglam, patlak bir ampul yok, vb. yani bana gore eksiksiz gibi, tek korktugum aracim 97 model oldugu icin zorluk cikartirlar mi? bu aralar herkes kotu kotu laflar ediyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Aracın altını yıkatmak şart değil,
2- Farların ayarını sis lambaları dahil iyi bir yerde ayarlat,
3- Numaraları okunacak durumda olsun yeterli , kirli ise silmekte fayda var
4- Arka emniyet kemerleri tokaşarını çoğu kullanıcı döşemenin altına koyuyor. Bunları ortaya çıkarın, rahatca görülsün.
5- LPG etiketlerini ön ve arka cama yapıştır. LPG ruhsata ilk defa işlenecekse EK-1 formu alacaksın, LPG işlemi ile ilgili bütün belgeler yanında bulunsun. LPG tankının kapağı ve dolum yerinin kapağı mutlaka takılı bulunsun.
6- Üçgen reflektörlerden iki adet bulundur.
7- Aracın kirli olmaz ise iyi olur.
Canını sıkmana gerek yok. Aracına güveniyorsan hiçbir sorun yaşamazsın. Kolay gelsin.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolasin savas abi, ucgen reflektor yok tu, onu alacagim, ve arka emniyet kemeri kilitleyicileri de koltuk altinda gercekten onuda cikartayim. yardimlarin icin tesekkurler abi.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, aracima LPG taktirdigim icin ruhsata isletecegim ve yarin sabah erkenden gidecegim.

Size sormak istedigim, (giden ve konuya hakim arkadaslardan);
1-bana aracin alt tabanini yikatman lazim falan diyorlar, dogru mu?
2-Farlar ve parklar beyaz ampul, orjinal sari olmasi lazim diyorlar, dogru mu?
3-bir de motor no sase no olan bolgeleri temizle diyorlar, daha ben nerde yaziyor bulamadim. yardim,

bana onerereceginiz, sunu soyle yap deyeceginiz bir konu varsa, yorumunuzu bekliyorum.

Aracimda, lastikler yeni, LPG eksiksiz, sizdirmazlik testi tamam, yangin tupunden, ilk yardim cantasina, boyundurukluga kadar hepsi tamam. motor zaten cok iyi durumda sorun yok, frenler saglam, patlak bir ampul yok, vb. yani bana gore eksiksiz gibi, tek korktugum aracim 97 model oldugu icin zorluk cikartirlar mi? bu aralar herkes kotu kotu laflar ediyor.

on yolcu koltugunun hemen altında bır kapat var koltugu gerıye cektıgın kolun altında sımdıden kolay gelsın

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardim icin tesekkurler.
yalniz ben bugun cok sasginliga ugradim. anlatayim.

oncelikle aracim muayeneden hafif kusurlu gecti (Kusurlar:Kisa farlar ayarsiz, motor no gorulemedi)
herseyi tamamlamistim, arka bagaja siraladim, yangin tupu, ilk ardim cantasi, zincir, boyundurluk, 2 refloktor, takviye kablosundan ceki halatina kadar her sey mevcuttu. ama TUVTURK denilen gibi degilmis. arabam cikana kadar baktim, yapilanlar sunlar, daha kanala girerken hemen, el freni ve fren kontrolu yapiliyor, ondan sonra sinyaller, parklar, stoplar, dortlulere bakiyorlar, sonra araci kanalin altindan bir kaldirac ile ilk once on tarafi kaldirip, lastigin ic tarafindan biyerlere baktilar, sonra ayni islem arka tarafi kaldirilip yapildi, sonra on farlarin ayari ve en son olarak kaput acildi ve sadece kaput kilidinin oldugu yerde 2 adet etiket var oraya bakildi ve bana araci alip cikarin ve karsida beni bekleyin dediler. 5dakika icinde gorevli geldi. islemleriniz tamam gidebilirsiniz dedi. ben sasirdim. adamlar bagajdaki ekipmanlara bakmadi ve sormadi bile, normal eski usul fenni muayeneden daha kolay geldi bana. sasirdim valla. herkes cok korkutmustu.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz abartıldı bu tüv olayı arabana güvendikten sonra hiçbir sorun çıkmıyo ailemizin 4 aracını da tek seferde geçirdim egzoz film vs. bulundugu halde.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı arkadaşlar, araçlarını muayene götürmeden, gidip görmeden, kulaktan dolma bilgilerle milleti boş yere korkutuyorlar. Aracına güvenen, bakımlarını zamanında ve gerektiği gibi yaptıranlar için hiçbir sorun yok. Kimse boş yere paniklemesin.

lostsailor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gmdss.bravehost.com
Bazı arkadaşlar, araçlarını muayene götürmeden, gidip görmeden, kulaktan dolma bilgilerle milleti boş yere korkutuyorlar. Aracına güvenen, bakımlarını zamanında ve gerektiği gibi yaptıranlar için hiçbir sorun yok. Kimse boş yere paniklemesin.
Savaş abi haklı gidip o tecrübeyi yaşamadan hepsi boş ben ilk arkadaşın arabasını tırsa tırsa götürdük baktın herhangi bir zorluk yok kendi arabamı güle oynaya götürdüm

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farların nasıldı xenon mu orjinalmi