Fikirleriniz önemli :) 2011 Passat vs Insignia

Hangi aracı seçerdiniz?

• 2011 VW Passat 1.6 TDi Highline

Oy: 56 38.4%
  • Opel Insignia 2.0 CDTi Cosmo

Oy: 90 61.6%

• Kullanılan toplam oy
    146

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok artık canım abartmayın o kadar da.. Gayet kalite akıyor her yerinden Highline modelinin.

Biz A4 de karar kıldık bu arada ankette yok ama =)

Hayır ankette yoksa izin veremeyiz almanıza:) hayırlı olsun kaç model?0 mı alacaksınız diyim yada..

Son düzenleme:

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle benim gördüğüm, inandığım bir durum var. Türk toplumunda volkswagen deyince ayrı bir yeri var. laf bile söyletmiyor kimse. ama üzelerek söylüyorum ki opel mi volkswagen mi diye sorunca hemen hemen herkes hiç düşünmeden volkswagen diyor.
neyse seçeneklere gelirsek, ben 24 yaşındayım ve kesinlikle insignia derdim. araç bir kere yola çıktı mı bakan bir daha bakıyor. çok spor çizgilere sahip.
passat tabiki daha makam aracı gibi. ve genç olarak makam aracıma hiç ihtiyacım yok:)) yani kullanacak olanın yaş durumu da önemli.

kalite olarak bence ikiside aynı, ufak tefek kendilerine has üstünlükleri var. motor olarak insignia her türlü yer passatı. iç kalite olarak gözümde zaten aynılar. vergi olarak sonuç malum.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fikrim 2.0 dizel 160 hp insignia. kafana görede bikaç opsiyon eklersin. bende şuan 2002 1.6 astra g var. arkadaşım opel in özel servisi. söylemesi ve benimde test ettiğimde çıkan sonuçlara göre kendi aracımıda , o dizel insigniayıda şehirler arası yolda aynı ayarda ve aynı yolda insignia benim arabamdan az yakıyor. aracım şehirler arası yolda 100 km de 7 litre yakıyor. insignia dizel ise 5 litre. tabi vergi açısından karar senin
ama ben olsam o paraya ikisinide almam. tabi tercih senin... şimdiden hayırlı olsun

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat bluemotion çalıştığım yerden birisi alıcak . Bir depoyla 2400 km giden bir araba düşünülmeli. Ekonomi diyosan Passat..

siradan sürüsle o arabayla 2400 km gidecek vatandasin Alnindan öperim.:D
o testlerin nasil yapildigini gördüm:D o tür testlerde onu bunu birak adamlar yakit yükselmesin diye radyo yu bile acmiyorlar:D gerisini hic yazmayim televizyonda bizzat seyrettim kamyonun arkasinda bile 85 gidiyorlar sirf bu araba bir depoyla bu kadar gidiyor diyebilmek icin:D

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70 litre depo kapasitesi var, 1.6 dizel 70 litre ile şehirler arası 1450 Km gidiyor,

Ancak araçta çok güzel teknolojik ve çok güzel ergonomik özellikler var, örneğin ışıkta durduğunuzda otomatik olarak motor duruyor, sonra hareket etmek için debriyaja bastığınızda motor çalışıyor,

Ben insigniayı da Yeni passatı da gördüm, Gencim param çok yaksın umrumda değil, vergisini de dert etmiyorum benim için önemli olan spor görünüş ve güç diyorsanız insignia,
Ancak yok arkadaş orta sınıf aile arabasına param ancak yetiyor, az yaksın , vergisi az olsun diyorsanız PAssat,

cemcancemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında passat ama

evet aslında passat ama, bu vosvos a rakip olacak bir marka olması gerek yoksa, tutturabildikleri fiyata satıyorlar. Ve ikinci eli çok güçlü bir araç ve, kendi sınıfının bir numarası. Hadi bakalım ne yapacağız şimdi. karar vermek zor. Geçenler de sanırım 2009 comfortline DSG 7 ileri vites bir passattı, bir arkadaşla biraz gezdik, valla gözümle görsem inanmazdım. 1.4 TSI motor var üzerinde 122 beygirlik bir araç. Performans istersen 140 lığını alırsın. Araba 90/100 km. de giderken devir saati 1800/ 2000 arası. Yani dizelden daha düşük. Yakıta ise inanamazsınız. 90/100 arası (tabi yol durumu önemli) yakıt sarfiyatı 4.7 yi gösteriyor. Hadi gel de tercih etme.

cemcancemocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D segmentinde kendini yıllarca kanıtlamış bir araç dururken, daha piyasaya yeni çıkmış üstelik yakıt canavarı olan ve ikinci elde sahibini üzen bir aracı almayı neden düşüneyim ki. Arkadaşlar araba alırken karar veremiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Gidin galericilere, bu işin piri onlar. arkadaş bir araba alacağım hangisi iyidir hangisi kötüdür diye bir sorun bakalım ne cevap verecekler...