fiorino-nemo-bipper-combo vs vs vs

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam. aklıma ne zamandır geliyor. fiorino-nemo-bipper-combo tarzı hafif ticari araçlar kullanım olarak hususi de olabiliyor. fakat ruhsatta da ticari mi yazıyor?
mesela ben böyle bir araç alsam ticari mi olacak? hususi mi? ticaretle uğraşmıyorum çünkü ve o amaçla almayacağım.
vergi vs falan nasıl olacak? ticari olduğunda vergi daha çok biliyorum. yanlışsam düzeltin lütfen.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hususi den kasıt kamyonet mi? Ticari amaçla alsanız ruhsatta kamyonet de yazsa o araç hususidir zaten. En azından bizim şirket üzerine aldığımız ruhsatında çift sıra koltuklu kamyonet yazan doblo da hususi araç. Kamyonet olarak aldığınızda ötv daha az. Ama evet binek olarak kayıt ettirme şansınız da var.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hususiden kasıt van yada kapalı kasa olarak değilde , ailenin kulanabileceği arka kısımda da koltukları olan anlamında. yani sizin dediğiniz gibi. peki taşıt vergisi??

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
her yıl muane war
ve 9 a kadar kzılaya giremior
wergiside fazla galiba ticarilerin

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu camlı muhaebbetlerini bilmiyorum ama fiorino süpeer

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu camlı muhaebbetlerini bilmiyorum ama fiorino süpeer

Aynen öyle geçen gittik fiat a, Çok rahat kullanımı kolay bi araba :D Arka koltukların diz mesafesi dar gibi duruyor ancak çok güzel ayarlamışlar 180 boyum rahat rahat sığdım.Fiyatına gelince jantları kapak donanımı full olana 27 milyar istediler.Biz krediyle düsünmüştük araba geliyo 33 milyara O kadar para edermi o var.. :D:D

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yavuz bir ara astra ya bakıyordunn vaz geçtin galibaaa
bu tarz araçlar güvenlik olarak binek araçlardan çok geride kalıyor sana şöyle diyebilirim ki doblo gibi araçların arkası boşken çok zıplıyor vevirajlarda çok yatıyorrr ayrıca arkadaşlarında bahsettiği gibi her yıl tüv ile işin olacak ayrıca 1.3 motor 1-3 yaş arası astra nın yıllık vergisi 405 tl dir
yine 1.3 motor doblo 1-3 yaş arası aracın yıllık vergisi 648 tl dir
ben çok uzun süre şirkette doblo tarzı araç kullandım ön koltuklar rahat olmasına rağmen aynı rahatlığı arka koltuklar için söylemek çok zorrr
eğer böyle bri araç almayı düşünüyorsunnn bu işin kralı vw caddy dirrr

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hususi den kasıt kamyonet mi? Ticari amaçla alsanız ruhsatta kamyonet de yazsa o araç hususidir zaten. En azından bizim şirket üzerine aldığımız ruhsatında çift sıra koltuklu kamyonet yazan doblo da hususi araç. Kamyonet olarak aldığınızda ötv daha az. Ama evet binek olarak kayıt ettirme şansınız da var.

peki bahsedilen araç için, hususi ve ticari tercihleri arasında fiyatta yaklaşık ne kadar bir miktar oynama oluyor? Ticaride araca fatura da kesiliyor mu?

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yavuz bir ara astra ya bakıyordunn vaz geçtin galibaaa
bu tarz araçlar güvenlik olarak binek araçlardan çok geride kalıyor sana şöyle diyebilirim ki doblo gibi araçların arkası boşken çok zıplıyor vevirajlarda çok yatıyorrr ayrıca arkadaşlarında bahsettiği gibi her yıl tüv ile işin olacak ayrıca 1.3 motor 1-3 yaş arası astra nın yıllık vergisi 405 tl dir
yine 1.3 motor doblo 1-3 yaş arası aracın yıllık vergisi 648 tl dir
ben çok uzun süre şirkette doblo tarzı araç kullandım ön koltuklar rahat olmasına rağmen aynı rahatlığı arka koltuklar için söylemek çok zorrr
eğer böyle bri araç almayı düşünüyorsunnn bu işin kralı vw caddy dirrr

araç almaktan şu aralar vazgeçtim. başka planlarım var. sadece aklıma geldi böyle bi araç alsak ne avantajı ne dezavantajı var diye sizlere bi danışayım dedim. dediğin gibi caddyden ötesi yok. ama tip olarak da fiorino nemo falan gözüme hoş geldi. fiyatları da cazip. ama yine dediğin gibi konfor ve güvenlik konusunda başarısızlar. neyse şimdilik araba işi rafa kalktı.