FLI Hoparlörler Nasıldır ?

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Edition aracıma arka kapıları için bugün ses ve müzik tesisatı yapan bir yere gittim bana bu hoparlörü önerdi :16 cm 210 watt, 70watt rms ( rms ne demek ) 120 tl hoparlörün fiyatı takmasıyla birlikte 150tl ye olur dedi. İngiliz malıymış. Sizce bu hoparlörler nasıldır daha önce kullanan bilen taktıran varmı acaba?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fli-integrator6-16cm-210w-hoparlor-sifir-orj-28989140#product-information

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: FLI Hoparlörler Nasıldır ?

niko22 link' Alıntı:
Edition aracıma arka kapıları için bugün ses ve müzik tesisatı yapan bir yere gittim bana bu hoparlörü önerdi :16 cm 210 watt, 70watt rms ( rms ne demek ) 120 tl hoparlörün fiyatı takmasıyla birlikte 150tl ye olur dedi. İngiliz malıymış. Sizce bu hoparlörler nasıldır daha önce kullanan bilen taktıran varmı acaba?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/fli-integrator6-16cm-210w-hoparlor-sifir-orj-28989140#product-information
70 watt bıraz buyuk deyılmı senın teybın o gucu besleyemez ve hoparlöründen fazla ses çıkmaz sendekı teyıp orjınalmı

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rms hoparlörün sürekli sürülebileceği güç demek. 210 w anlık olarak çıkabilir ama sürekli veremez. 70w ise sorunsuz sürekli beslenebileceği güç. 20w lık bir kaynakla kullanabilirsiniz, 50w lık kaynakla da kullanabilirsiniz. 70w çıkabileceği uç değer.  Marka olarak ben duymadım. Bu işe girişecekseniz tavsiyem daha bilindik ciddi marka bir ürün kullanmanız. sony, hertz, jbl, pioneer de öyle pahalı ürünler değil.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
70 watt bıraz buyuk deyılmı senın teybın o gucu besleyemez ve hoparlöründen fazla ses çıkmaz sendekı teyıp orjınalmı
Evet orjinal teybi cd300, buna uygun hangi hoparlörü önerirsiniz kaç watt güç ve rms olması gerekir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FLI hiç duymadım ama logo olarak kullandığı sinekle bir uyum var sanki adında  005hihih

Ben olsam 16cm Hertz alırdım, sesleri çok dengeli ve temiz olur.

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

direk teyibe bağlarsan yeterli verim alamazsın çalıştırırsın ama doyuramazsın, bizim teyipler sanırsam 4 ohm da 4x35W veriyo , o yüzden deck çeviricisiyle  anfi bağlaman lazım, deck çeviriciside %10 luk bi kayıp yaşatır, şuanda piyasada satılan kompamentlerin %90'ı çin malı, hertz made in italy yazıyo ama oda çinde yapılmaya başlandı, kaliteli bişy istiyosan focali tercih et derim..

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sadece arka kapılarda hoparlör olmadığından  ve biraz daha iyi ses elde edebilmek için düşünüyorum yoksa aman aman çok iyi birşey istediğim yok arka kapılarda hoparlör olmayışı beni rahatsız ediyor kafamı oraya takıyorum  023hm

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bu işinizi fazlası ile görecektir.

Dacia nın arka kapılarına tek yollu 13cm lik olanını aldım, sadece önlerde hoparlör var ve ses bas yönünden zayıf olsa da netlik ve tizler açısından hayli tatminkar, Pioneer lar da benzer bir etki sunarsa çok iyi olacak da..

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer sonrasında bas ve amfi takarım diyorsanız bu tarz bi hoparlor almayın, component takımı takın. Ama yok sadece hoparlor takıcam diyorsanız Emre abinin önerdiği gibi birşey alabilrisiniz. Alıp kendim takmayı denerim diyorsanız bu konuda anlatmaya çalıştım biraz, belki yardımcı olur.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9522.0