Forum Hizmeti :) Astra J'nin karlı zeminde yol tutuşu.

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Forum Hizmeti :) Astra J'nin karlı zeminde yol tutuşu.

hem ileri hem geri nasıl çıkarsa razıydım.heriki yönde müsait ancak ileride olmadı geride.patinajda çamurluk çamur içinde kalmıştı.hemen çeşmenin yanında olduğum için pes ettikten sonra tayzikli suyu çamurlara tuttum.bu yüzden ileri hareketten kaynaklanan patinajın sıçrattığı çamurlar araç üzerinde görünmüyor.
geri çektirmeyi düşünüyorum hatta arkadaş arabasıyla geldi fakat çekme halatının arka tamponun üzerindeki kapaği açtıktan sonra halatın bağlanacağı yerin çok içerde olduğunu gördüm.Lütfen Astra J çekme veya çekilme resim veya videolarını yüklermisiniz?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Huseyin link' Alıntı:
hem ileri hem geri nasıl çıkarsa razıydım.heriki yönde müsait ancak ileride olmadı geride.patinajda çamurluk çamur içinde kalmıştı.hemen çeşmenin yanında olduğum için pes ettikten sonra tayzikli suyu çamurlara tuttum.bu yüzden ileri hareketten kaynaklanan patinajın sıçrattığı çamurlar araç üzerinde görünmüyor.
geri çektirmeyi düşünüyorum hatta arkadaş arabasıyla geldi fakat çekme halatının arka tamponun üzerindeki kapaği açtıktan sonra halatın bağlanacağı yerin çok içerde olduğunu gördüm.Lütfen Astra J çekme veya çekilme resim veya videolarını yüklermisiniz?
yanlış görmüyorsam aracınızda continental contisportcontac3 225-50-17 lastik var bu lastikler yüzey olarak slik lastiğe yakın bir lastik ve kuru zeminde sportif sürüş için tasarlanmış aynı lastikleri bende kullanıyorum ,bu lastiklerin diş yapısı toprağa hiç uygun değil ve dişleri çabuk dolar bu yüzden çamurda hiç tutunamaz.

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Continentaller aynı dediğiniz gibi ancak bendeki lastikler Michelin primacy-2  225/50/15 ևamur nasıl bi çamursa aracı ileri yada geri vitese tak,arabadan çık,tekerin yavaş yavaş dönüşünü seyret.o derece kaygan  023hm

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15 inc yerine 17 yazacaktınız herhalde. Acıkcası karlı yollarda benim arac diger araclardan daha cok kayıyor. Ama ben bunu lastiklere baglıyorum

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
15 inc yerine 17 yazacaktınız herhalde. Acıkcası karlı yollarda benim arac diger araclardan daha cok kayıyor. Ama ben bunu lastiklere baglıyorum
tabiki 17  bravoo

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

005hihih zaten yağmur yağıyordu su tutsam ne yazar tutmasam ne?kuru toprağı çamur haline getirmedim.

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya arkadaşlar benim arabadada hankook var. tamam fren ve kalkışlarda tc kapalı olduğunda rezalet ama buzda inanılmaz bi şekilde yol tutuşu var. (lastiklerin iyi olduğunu kastetmiyorum açıkcası arabada 3 kişiydik 3 ümüzde inanamadık yol tutuşuna) bmw m3 falan kullanan arkadaşlarım var drifti iyi yaparlar yani. pendik green park otelinin sahil tarafındaki otoparkı komple buz kaplıydı öyleki hepimiz kayıp düşüyoduk. her çeşit araba gitmiş drift yapıyodu bizde gittik kaymak için ama tam 1 saat uğraşmamıza ve çeyrek depo benzin harcamamıza rağmen 2 kez arkası attı. esp & tc kapalıydı ayrıca. anlatırken bile "saçmalama önder olurmu öyle şey" diyorum da o arkadaşlarımlada denedik yok kaymadı. 60 km falan hızla dreksiyon sert / yavaş kırıp fren, motor freni bile denedik yapmadığımız şey kalmadı. ön tekerler 4 5 metre en fazla yüzdü sonra tuttu yolu veya buzu ne derseniz :D siz becerememişsinizdir dedi anlattığım herkes ama şoförlüğüm gayet iyidir, bi arabayı nerde nasıl savurturum nası toplarım vs herşeyi gayet iyi bilirim. "nası oluyo olum bu" falan diye kafayı yedik. ufak bi video var youtube a atmayı denicem burda paylaşırım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

video yu beklıyorum bende merak ettım şimdi..

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

video attım ancak belli olmuyor ne yazıkki sildim sonra. bi video daha var ama onda baya bi küfür kıyamet gidiyo :D

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onder12 link' Alıntı:
video attım ancak belli olmuyor ne yazıkki sildim sonra. bi video daha var ama onda baya bi küfür kıyamet gidiyo :D
mekan neresı pendıkte nerde yaptınız