fotoğraftaki parçadan mazot sızdırıyor normal mi?

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuk havalarda aracı çalıştırmak için 3-4 defa üst üste marşa bastığımda fotoğraftaki parçadan çok az mazot sızdığını fark ettim. normal mi? bu parça ne işe yarıyor.
NOT: fotoğrafı internetten buldum. benim aracım astra h 1.3, fotodaki parçanın yeri ve şekli aracımla aynı..

Ekli dosyalar

• opel-astra-motor.jpg
    opel-astra-motor.jpg
    20.5 KB · Görüntüleme: 140

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
resimdeki parça mazot filitresi; eğer sıkışınca mazot kaçırıyorsa kapağı gevşemiş olabilir, bir ustaya gösterin....

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bugun farkettim o küçük hortumların mazot filtresinden çıkan ucuyla, motora giren kısmın oralardan mazot sızdırıyor. Sordum bir ustaya bugün (malum pazar el vurmadı) mazot filtresi kısmından bi parça değişecek dedi adını unuttum, motora giren kısmında ise küçük contalar var onları değişiriz dedi. yarın hallederim bir sorun olmazsa sonucu paylaşırım sizinle.

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben çözdüm o sıkınıtıyı. Yalnız benim sızdıran yer mazot filtresinden motora mazot gönderen küçük hortumlardaydı. Sekman denen şeyler değiştirildi sızdırma kalmadı. 5 kuruş para da vermedim. Ama filtrenin başlığından aşağı sızıyorsa mazot, filtre tıkanmış mazotu dışarı atıyor olabilir ya da gevşemiştir...

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün aracın bu parçası aşırı soğuk nedeni ile dondu. aracı çekici ile sıcak bir ortama çektirdim. 6 saat ısındıktan sonra çalıştı. bu parçadan mazot akıtmaya devam etti. usta mazot filtresini değiştirdi, conta özelliğini yitirmiş. değiştirince şimdilik sorun kalmadı..

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha değiştireli bir hafta olmasına rağmen yine burada bulunan contadan dışarı azda olsa mazot sızdırıyor ve zannedersem mazot filtresinin hava alması nedeni ile soğuk havalarda geç çalışıyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
filitreyi yan sanayi mi taktırdınız