Fren Mesafeleri 100- 0 ?

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Mesafeleri 100- 0 ?

perionur link' Alıntı:
Benim aracımdakilerde Turanza ancak ben pek memnun değilim, seneye değiştirmeyi düşünüyorum. Sanki bana kızaklaması fazla gibi geldi. Diğer aracımda continental var sanki daha ii geldi bana. Ancak diğer araç corsa bundan fark edermi bilemiyorum.

İyi forumlar...

Ben yaklaşık 8 aydır kullanıyorum, farkettiğim tek negatif yönü biraz sert olması. Yolu hissettiriyor (gerçi basınç olarak 34 kullanıyorum, onun da etkisi vardır bu noktada) Onun dışında kızaklama ile ilgili bir problem yaşamadım şimdilik.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende good year efficentgrip ler var fabrika çıkışı bugün köprü gişeler çıkışı önümdeki kadının 70 ten birden durmasıyla ani frenle ben ucu ucuna durdum arkamadaki 5008 in frenleride test ettim o da sağlam duruyormuş  :) ucuz atlattım az kalsın arada tost oluyorduk.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turanza lar çok sert. Tahmin ediyorum rahat 60 bini  km görür sert lastik aşınmazı daha az. Kış lastiklerinden tekrar Turanzalara geçince arabaya alışmam 2 hafta sürdü sert lastik süspansiyon yeteneğini de çok fark ettiriyor. Geçenlerde yeni alınmış bir sedan gördüm Good Year takılıydı eğer sahibi aracı alınca hemen değiştirmediyse değiştirmediyse fabrika çıkış Good Year.

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel astra h 36 - 38 metre
ford mondeo tdci 39 m
Mercedes A-150 37 m
civic 40 m
mazda3 38 metre
opel combo 1.7 cdti 39 m
vw caddy 1.6 tdi 40 m
albea 2005 42 m
Hyundai İ30 CRDİ 38m
astra j de 36 38 vardır gibi 

2013 passat arkadaşın aracına sürdüm arkaya gectim konforuna bakmak icin uzun yola cıktık hani öğle konfor falan yok hikaye tırtıklı yerden gecme arkada takur takur sesler arkada sallanmalar bumu dedim konfor cukurları emme filan yok yeni cıkan araclar yol tutma olayları yüzünden konfordan ödün vermeye başlamışlar.. ama Allahı var arkası 1 oda 1 salon gibi :) D sınıfı olarak geniş..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Continental tek geçerim arkadaşlar...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aman aman bir lastik tecrübem yok ancak kullandığım kadarıyla Bridgestone lar dayanıklı, uzun ömürlü ve aynı zamanda yüksek sürüş limitlerine sahip oluyorlar ancak konfor düzeyleri kötü(ydü)

Continental ler biraz daha yumuşak ve her manada güzel bir dengeye sahip oluyorlar, aracın limitlerinin dolmaya başladığını en iyi Conti ile önceden hissedebiliyorsunuz.

Pirelli ler en iyi yüksek hız stabilitesi ve su tahliyesine sahip oluyor ama sert, bazı modellerinde dayanıksız ve hayli pahalı olabiliyorlar.

Astra daki Goodyear E.Grip ise yumuşak, sessiz ve düşük yuvarlanma direnciyle öne çıkıyor ancak sportif sürüşü çok desteklemiyor, su tahliyesi vasat ve erken sertleşiyorlar.

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araclarda 215 50 17 lastik kulanılıyor hani konfor arayanlar 215 55veya 60. 17 lastik kullansa daha mantıklı değilmi yada benmi yanlış biliyorum ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Goodyear Efficientgrip ile 3 kez tehlikeli şekilde durmak zorunda kaldım, 3ünde de istinasız "Aha, aha aha aha istifi bozmuyorum, giriyorum, önümdekinin kesin içinden geçiyorum, Allah'ım sana geliyorum, servislere gidiyorum, ulan hala gidiyorum, haydarinna şarkıları duyuyorum, aha duruyorum, haa durmuyormuşum, giiiiiiiiiiirrrrrr....medim..". şeklinde sadece yan şeritlerdeki şansa dayalı boşluklarla ya da önümdekinin lan arkadan ayının biri gökten düşen 3. elma misali kafama inmeye geliyor kaçayım demesiyle kurtulduğum tecrübeler yaşadım, 3x5 toplamda 15 sene ömrümden gitti. Arabamın yol tutuşu bana ne kadar güven veriyorsa durması o kadar aklıma zarar. (:)

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Goodyear Efficientgrip ile 3 kez tehlikeli şekilde durmak zorunda kaldım, 3ünde de istinasız "Aha, aha aha aha istifi bozmuyorum, giriyorum, önümdekinin kesin içinden geçiyorum, Allah'ım sana geliyorum, servislere gidiyorum, ulan hala gidiyorum, haydarinna şarkıları duyuyorum, aha duruyorum, haa durmuyormuşum, giiiiiiiiiiirrrrrr....medim..". şeklinde sadece yan şeritlerdeki şansa dayalı boşluklarla ya da önümdekinin lan arkadan ayının biri gökten düşen 3. elma misali kafama inmeye geliyor kaçayım demesiyle kurtulduğum tecrübeler yaşadım, 3x5 toplamda 15 sene ömrümden gitti. Arabamın yol tutuşu bana ne kadar güven veriyorsa durması o kadar aklıma zarar. (:)

ABİ FENAAAAA :)))  ALLAHIM sana geliyorum servislere gidiyorum 2.3 ay araba yatıyor parca yurt dışından geliyormu haber varmı :) insanın aklından neler neler geciyor :)