fren pedalı sertleşti taşa döndü resmen

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba dün köye gittim düğün vardı köy yolları malum inişli çıkışlı yaklaşık 5 6 km yokuş çıkıp bi okadarda inişli çıkarken problem yok inerken devamlı fren kullandığım için fren birden bire sertleşiverdi yanlız frende bi problem yok gayet iyi tutuyor hatta abs devredemi değilmi diye kontrol ettim sert fren yaptım devrede ama pedal çok sertleşti önce ayağımın ucuyla dokununca hemen kafayı pısıyordu şimdi bayağı ferene asılıyorum ve bugün hala aynı neden olabilirki

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın fren yağını kontrol ile işe başla derim. Eğer ki yağ az ve sürekli koyuş vs inme çıkma durumları olması da hava ihtimali geldi aklıma durduk yere firen sertleşmez.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği ve sistem komple kontrol edilmeli. ..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak kapalıymışçasına bir sertlik varsa geçici çözümünü uygulamalı olarak videoya aldık zamanında, tabiki 1 hafta gibi kısa bir süre geçerliliğini sürdürdü, yenisini almak şart.

http://www.youtube.com/watch?v=LL4gm_GVRko

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte böyle hayati bir kısmın plastik malzemeden yapılması çok saçma salak bir durum daha sağlam daha dayanıklı bir malzeme olması gerek aslında. hayatın nalburdan alınan bir yapıştırıcıya bağlı... bu kadar yani :(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak kapalıymışçasına bir sertlik varsa geçici çözümünü uygulamalı olarak videoya aldık zamanında, tabiki 1 hafta gibi kısa bir süre geçerliliğini sürdürdü, yenisini almak şart.

http://www.youtube.com/watch?v=LL4gm_GVRko
96 model vectramda zamanında benimde bu parça kırılmıştı. lpg tesisatının hortumları o boruya bağlanmış zamanla kırılmasına sebep olmuştu.
bukadar önemli bir parçanın zamanla krılabilecek bir parçadan yapılması çok enteresan.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
96 model vectramda zamanında benimde bu parça kırılmıştı. lpg tesisatının hortumları o boruya bağlanmış zamanla kırılmasına sebep olmuştu.
bukadar önemli bir parçanın zamanla krılabilecek bir parçadan yapılması çok enteresan.

İşte buda dandikliğin işareti... bağla bir malzeme ola bilir ama yok.. kırılsın sonra bulama yapıştır olacak iş değil.

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte buda dandikliğin işareti... bağla bir malzeme ola bilir ama yok.. kırılsın sonra bulama yapıştır olacak iş değil.

kırıldıkdan sonra yapıştıracak zamanumız olur inşallah yani frenler tutmazda hayatta kalırsak gerçekden çok adi bi malzeme yaa metalden daha sağlam olabilirdi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
kırıldıkdan sonra yapıştıracak zamanumız olur inşallah yani frenler tutmazda hayatta kalırsak gerçekden çok adi bi malzeme yaa metalden daha sağlam olabilirdi

Yani o hava veren bir parça ve hava akışı sağlıklı olmaz ise fren şişer ve kalır mazallah ölüme davetiye işte...

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben baktım ama hortumlar falan sağlam bi yağınımı değişsem acaba

Son düzenleme: