fren pedalındaki hafif titreme nedendir?

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön fren disklerini ve balataları 1500 km önce yenilenmişti. bugün fark ettim ki ışıklara yaklaşırken hafif salarsın araba süzülerek gider bu esnada frene hafifçe bastığımda sanki pedalda hafif bir titreme hissettim. bunu bir kaç kez denedim titremeyi hissettim. sert frende bir sorun yok. araba güzelce duruyor. takan ustam ayara gerek yok bu kendini balata ve disk sıfırlayarak zamanla ayar yapar dedi. 1500 km olmasına rağmen neden bunu yaptı . bilen varsa fikirlerinizi beklerim. bu arada abs yoktur.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disklerin istediği kadar yeni olsun sıcak yaz ayında disklerle su birikintisine girdiysen veya sıcakken yıkamada su tutturduysan gerisine 3 nokta koyuyorum

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disklerin istediği kadar yeni olsun sıcak yaz ayında disklerle su birikintisine girdiysen veya sıcakken yıkamada su tutturduysan gerisine 3 nokta koyuyorum
eyvah . düğün sebebiyle arabayı yıkatmıştım. acaba düzelmezmi bu durum yani zamanla kendini düzeltmezmi?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
disk kaynaklı gibi duruyor.. bunun yanında jantlarında ufak yamulmalar varsa frenleme esnasında o da titremeye neden olur..

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 km de giderken titremede yapıyor. balansları normal . rot ayarında biraz ayar istiyor gibi. acaba bu durumda etkili olabilir mi frenlemede.

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben anlamadım ? arabayı yıkatmayacak mıyız yani yazın:S
arabanın tekerlekleri soğukken yıkatacağız. bir arkadaş anlatmıştı. uzun yolda giderken dinlenmek için bir yere girmiş. demiş arabayı şu basınçlı suyla yıkayayım. tekerleklere yakından tutunca yarmış tekerleği. yani sıcak ve birden soğuk etkiliyor.

meriva cosmo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın tekerlekleri soğukken yıkatacağız. bir arkadaş anlatmıştı. uzun yolda giderken dinlenmek için bir yere girmiş. demiş arabayı şu basınçlı suyla yıkayayım. tekerleklere yakından tutunca yarmış tekerleği. yani sıcak ve birden soğuk etkiliyor.

aynı olay başıma geldi yıkattım 1 km sonra gümledi