Fren problemi.

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim başımın derdi vectrada bir sorun daha. Ön frenlerim sıkıyor. aracın kalkışında ve gişinde problem var. Frenciye gittim ana merkezde problem olabilir diyorlar. Ana merkezi yeni değiştirmiştim kimide vestenhause olabilir diyor. frenlerim bayada sertleşti ama tutmasında problem yok. gayet iyi tutuyor ama sıkılı kalıyor öntekerler tam olarak bırakmıyor. Bu vestenhause arıza belrtileri nedir benim sorunum bu parça olabilirmi ??

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren kalıperındekı pıstonlar gerı cekılemıyorsa genelde korozyondan olur bır bakım yapılsa duzelebılır..

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu açtığınızda (ön camın altında önden bakınca sağda büyük siyah yuvarlak parça) westinghouse a bağlı hortumlar ve dağıtıcısı var onları kontrol edin bende kırılmıştı avans hortumu kullanarak onardım orayı bi kontrol edin

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yorumlar için teşekkürler bir kontrol edeyim hafta sonu zaten frencide genbel bakım yaptıracagım İNŞAALLAH..

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar büğün sabah sanayiye gittim bir frenciye girdim teşhiş:westenhaus arızası oradan çıktım başka ünlü bir frenciye gittim teşhiş:yine westenhaus neyse westenhaus almaya gittim parçaçı sağ olsun bir frenci arkadaşa yönlerdi gittim usta baktı etti ana merkez tam bırakmıyor dedi ve westenhaus ile ana merkez arasına 2-3 mm kalınlıgında bir conta taktı ve sonuç mükemmel tabi şimdilik ilerde bir sorun çıkarmassa. şimdi ben gidip 600 tl ye westenhaus alsaydım bana yazık değilmiydi bu sanayiciler neden böyle çözümler üretmek yerine beleşe kaçıp sök değiştir tak. yapıyorlar. bu paraları nasıl kazandıgımızın farkınde değiller. yazıktır demem oki bir arızayı hemen tamam yap ustam demek yerine araştırmak gerektiğini buğün birkez anladım ve bu sanayici arkadaşlarıda biraz kendilerini geliştirmeye ve insaflı olmaya davet ediyorum tabi istisnalar hariç..........

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Valla işin doğrusu parçayı tamir değil sök taktır, fren gibi hayati önem taşıyan konularda. O yüzden bosch bile tamir kitlerini senelerdir üretmiyor, piyasaya sürmüyor. O conta panik frende yırtılırsa ne olur? O contanın sertifikasyonu var mı, standartları neler? Standartları karşılıyor ise manuale göre mi montaj yapıldı? Sanayii konusunda haklı olabilirsiniz, ama ben servis veya usta olsam fren konusunda sorumluluk almam yenisini takarım. Allah korusun o conta yırtılıp, sıyırıp bir yere patlarsanız, gelip burada gene sanayiiyi kötüleyeceksiniz. O yüzden araç sahibi de olarak önerim fren gibi bir konuda tamir yerine değişimi öneririm. Ayrıca ülkemizdeki tamir kalitesi ve bilgisi ortada.

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
conta öyle yırtılacak yada patlayacak bir konumda değil herhangi bir yükde söz konusu değil. conta konusundaki tereddütünüzde sizde muhakkak haklısınız. beni daha çok kızdıran ve rahatsız eden merkezden olan bir sorun için westenhaus'un değiştirilmek istemesi değişecek sonra yine aynı bu sefer merkez değişecek boşuna vakit kaybı boşuna masraf en önemliside bu işin pisikolojik tarafı sinirlerim 2 günde alt üst oldu..