fren yaparken direksiyoda titreme

mehmet48_8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafif bastığımda yapıyor abs devreye girmiyor birde 20 ile giderken arabadan balata sürtme sesi geliyor onada bi çare bulamadılar neden kaynaklanıyor olabilir.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Disk eğri olduğunda pedala vurur, disk değişmeli yada tornalanmalı.

-Jant eğik olduğunda direksiyonu titretir, arkadaki sağlam jantla değişilmeli.

-Rot ayarsız olduğunda, lastik balanssız olduğunda, lastik inik olduğunda sağa sola çekme olur. Bilgisayarla rot, balans ayarı yapılır lastik havasına bakılır.

Bukadar :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Araç sol'a çekme yapıyorsa rot ayarından kaynaklı olabilir. Ayrıca eğik jant ve özelliğini yitirmiş lastikte bunlara sebep olabilir. Ön düzen kontrolü, Jant+Lastik kontrolü ve rot balans ayarı yapılmalı tavsiyesindeyim. Fren konusunda herkes zaten yazmış ama bende yazayım diskler'den kaynaklıdır. Değişim daha tuzlu ana mantıklı olur. Tornada iş görür ama ben olsam işimi garantiye alırım :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmet48_8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk ve balata bu sebepten dolayı değişti ama gene aynı sorun devam ediyor frene basınca araba komle titriyor içinde oturan herkes hissediyor titremeyi lastikten ve balanstan değil kendim lastikciyim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliberinizde sorun var gibi. Siz kaliberi kontrol edin, ha unutmadan birde porya boşluğunu

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk ve balata bu sebepten dolayı değişti ama gene aynı sorun devam ediyor frene basınca araba komle titriyor içinde oturan herkes hissediyor titremeyi lastikten ve balanstan değil kendim lastikciyim.
Öncelikle damdan düşen biri olarak geçmiş olsun diyorum, aynı sorunu ben de yaşadım ve canımı öyle sıkmıştı ki anlatamam. Ön disk ve balata ile başladık değiştirmeye, arka diskleri torna ettirdik, ön diski tekrar yeniledik, ve sonrasında tekrar torna, balans ayarı... Sorun akiste çıktı, sağ akiste küçük bir boşluk varmış. Ustanın nedense en son aklına geldi akiste sorun olabileceği. Boşluk çok küçüktü ama frene basınca sarsıntı doğrudan aracın kasasını titretiyordu. Bahsettiğin gibi arabanın içindeki herkes hissediyor. Nerdeyse aracın önü kopup gidecek gibi :)

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks boşluğu buna sebep olabilir mi acaba?
Bahsettiğim gibi disk ve balataları değiştirdim, garantiden tekrar değiştirdim, sonrasında torna yapıldı ama sorun bir türlü düzelmedi. En son servisin gönderdiği rot-balansçı lastikleri iç dış yaptı, jantları kontrol etti, sorun yine çözülmedi. Usta her nasılsa akislerde olabilir diye kontrol etti ve küçük bir boşluk vardı. Fren sistemi tekerleri sıkıştırınca akisteki boşluk sarsıntı yapıyor ve bunu motor bloğuna ve şasiye aktarıyor. Ama sarsıntı gerçekten rahatsız edici. Direksiyon da aşırı titreme yapıyor.
Ben çözümü bu şekilde buldum ve bütün işlemler gözümün önünde yapıldı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğim gibi disk ve balataları değiştirdim, garantiden tekrar değiştirdim, sonrasında torna yapıldı ama sorun bir türlü düzelmedi. En son servisin gönderdiği rot-balansçı lastikleri iç dış yaptı, jantları kontrol etti, sorun yine çözülmedi. Usta her nasılsa akislerde olabilir diye kontrol etti ve küçük bir boşluk vardı. Fren sistemi tekerleri sıkıştırınca akisteki boşluk sarsıntı yapıyor ve bunu motor bloğuna ve şasiye aktarıyor. Ama sarsıntı gerçekten rahatsız edici. Direksiyon da aşırı titreme yapıyor.
Doğrudur ama fren sesi geliyormu idi giderken arkadaşdaki gibi? abs devreye girmeme durumu da dahil?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boşluğu nasıl giderdiler, sorun tamamen çözüldümü ve maliyeti ne kadar oldu?