frene basınca kapı kilitlenmesi

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 astra f gls de daha önce çalıştırdıkdan sonra ilk frene basışta kapılar kilitleniyordu. ama ne olduysa artık kilitlenmiyor. tekrar nasıl düzeltilebilir? birde alarmdan kapıları kilitlediğimde camların kalkması mümkün mü? anlayan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi ben oto elektrikten anlamam ama benim arabamda desi marka alarm sistemi var (araç 2006 astra h elegance) ben alarmı devreye sokunca camlar otomatik kapanıyor

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
frene basınca kilitlenme olayını bilmiyorum :/ ... belli bir hıza gelince otomatik kilitleniyor... alarm kitlemede camları kapatması için cam kaldırma modülü alman gerek..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Önce oluyor ise aracında bu sistem vardır zaten.
ama orjinalinde yok sonradan yapmışlar anladığım kadarı ile.
Fren lambasına giden + uçtan diyot ile merkezi sisteme pach yaparsan
frene bastığında otomatik olarak merkezi sistem de tetiklenir ve kapı kilitlerini çeker.
Muhtemel böyle bişey vardır. Bi bak görürsün zaten.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alarmı takarken yapılmıştır
benimkini beceremedi saf çocuk, alarmın kullanma kılavuzu duruyorsa bi bak orda aktif hale getirmek için bi hamle olması lazım
örneğin benimkinde frene basılı iken kumandaya basın diyor kilitlemeye

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 astra f gls de daha önce çalıştırdıkdan sonra ilk frene basışta kapılar kilitleniyordu. ama ne olduysa artık kilitlenmiyor. tekrar nasıl düzeltilebilir? birde alarmdan kapıları kilitlediğimde camların kalkması mümkün mü? anlayan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum

Evet camların kalkması mümkün ama ayrı yeten alarmın beynine camların kalkması için bir beyin daha bağlıyolar fiyatı 30 ytl civarında olması lazım. Frene basınca kapıların kilitlenmesi büyük ihtimalle alarmın özelliğidir oto elektrikçi sorunu çözer.

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede alarmın bi özelliği idi sanırım o. kullanma klavuzu yok ama frene basıp kumandadan kilitleme olayını bir deneyeyim akşam muhtemelen öyle bişeydir çünkü hiç birşey yaptırmadım arabaya olmazsa hafta sonu oto elektrikçiye göstereyim geçen hafta bi serviste sordum dört camda otomatik olsa idi kumanda dan kaldırabilirdik ama arka iki cam manuel olunca olmuyor dedi ondan sordum. o cam kaldırma modülünü de ayrıca araştırayım. tşk ederim.

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumandaya basınca arabanın camları kapanması özelliği acaba 1999 cd astaralar varmı ben arabayı yeni aldım beni arabada var diyorlar ama ben denedim olmuyor acaba varda bozuk mu ?

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumandaya basınca arabanın camları kapanması özelliği acaba 1999 cd astaralar varmı ben arabayı yeni aldım beni arabada var diyorlar ama ben denedim olmuyor acaba varda bozuk mu ?

Denedin olmuyorsa öyle bir özellik yoktur baba. şayet alarm taktırırsan cam kaldırma sensörleri var alarma bağlanan sorunu bu şekilde çözebilirsin.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede alarmın bi özelliği idi sanırım o. kullanma klavuzu yok ama frene basıp kumandadan kilitleme olayını bir deneyeyim akşam muhtemelen öyle bişeydir çünkü hiç birşey yaptırmadım arabaya olmazsa hafta sonu oto elektrikçiye göstereyim geçen hafta bi serviste sordum dört camda otomatik olsa idi kumanda dan kaldırabilirdik ama arka iki cam manuel olunca olmuyor dedi ondan sordum. o cam kaldırma modülünü de ayrıca araştırayım. tşk ederim.

Onu sana kim demişse cevabım ha ha ha.. Arkadaşım 2 li ve 4 lü olmak üzere ayrı ayrı cam kaldırma modülleri var 4 lü olanların fiyatı 30 ytl civarı 2 li modül biraz daha ucuz. oto alarmı takan birisi sorununu çözer.