frenlerim tepkisiz

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: frenlerim tepkisiz

aeozbay link' Alıntı:
Dün bu olay benimde başıma geldi. E5 te süratli bir şekilde giderken önümdekiler aniden yavaşladı, bende yavaşlamak için frene bastım fakat araba hala gidiyormuş hissine kapıldım tekrar asıldım frenlere. Sonra bir kaç kere daha denedim, önümü boşaltıp sert frenler denedim. Arkadaşlarında bahsettiği gibi ilk önce tutmuyor, sonradan tutuyor gibi hissettiriyor. Fren mesafesinde en iyi olabilir belki ama bu tarz durumlarda frenin hemen tepki vermesi çok önemlidir. Ben gene de servise gidip bir göstermeyi düşünüyorum.

Fren hidroliğinizi gerçekten kaliteli olan bir marka (dot4) ile tamamen değiştirmenizi tavsiye ederim. Sıfır araç diye düşünmeyin.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle durumlarda freni iki üç kez pompaladıgınızda çok güzel duruyor. fren destek sistemi devreye giriyor . ben kaza yaptıktan sonra farkettim bu durumu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren destek sisteminden faydalanabilmek için ayağınızı gaz pedalından hızla çekmek ve frene hızlı basmak veya frene hızlı basmak gerekiyor, sistem bu şekilde acil bir durum olduğunu anlıyor yavaşça basıp sonra şiddeti arttırırsanız psikolojik olarak beklediğiniz negatif ivmeyi alamadığınızdan paniklemeniz doğal.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
böyle durumlarda freni iki üç kez pompaladıgınızda çok güzel duruyor. fren destek sistemi devreye giriyor . ben kaza yaptıktan sonra farkettim bu durumu
ABS sisteminde zaten siz basinca sistem frene basip cektigi icin
Pedali pompalamaniz mantiksiz

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
ABS sisteminde zaten siz basinca sistem frene basip cektigi icin
Pedali pompalamaniz mantiksiz

frene basıp bırakınca bir iki kez fren ABS ye girmeden daha iyi tutuyordu. denemem ile sabit. yani ABS devreye girmeden frenliyordu.

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buda bence debriyaj gibi alışmakla alakalı ve beni olağanüstü bi pozisyondan kurtardı bu fren sistemi. sahildeki bi virajda hızla giderken birden duran trafikte (o an başka bi arabayla yapsaydım kesin patlardım bi yere) astra çok stabil ve kontrolüm altında durdu. inip amblemi öptüm :D

Tnrylsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frenleri bana göre güven vermiyo hatta şu an onun için iyileştirmeler düşünüyorum kaza yapmış biri olarak söylüyorum tutuyo tutuyo ve tutmadığı bi an oluyo aman dikkat