Full istasyonunudan dızel alıp kullanan var mı?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Full istasyonunudan dızel alıp kullanan var mı?

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=2164.msg45377#msg45377 date=1315310346]
İzmir'e yeni açıldı bende bir deneyeyim bakalım. Katkısız mazot sanırım Full'de satılan akaryakıt, soran oldu mu acaba? Diğer firmaların ürünleriyle arasında 20 Kuruş gibi bir fark var.

Sayın Türk motor sesinde herhangi bir fark oluştu mu? Daha sesli çalışma gibi.

yaw kendimi firmanın yetkilisi gibi hissedecegim... 011zaa

hayır olmadı.. dedigim gibi ben 6 aydır kullanıyorum sıfır aracımda, hiç sorun yok...... çekişte insan anlar. olmadı menzilde anlarsın. simdilik bir sorun yok....
[/quote]

thnxx

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

[quote author=thejazz link=topic=2164.msg45397#msg45397 date=1315319829]
thnxx
[/quote

bugun radyoda reklamlarda shell full istasyonuna giydiriyordu. shell.com.tr'de ayrıntılar diyordu. bir bakalım... neymis...

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Aslında yakıt bana gore cok ses cıkartıor motordan fakat cep bakımından dusununce fıyatı gercekten ıyı.Gerci yol ustunde gordugum istasyonlarda 3,40tl kadar mazot satan fırmalar var ama ne kadar guvenılır onu bılemem ;DYanlız soyle bır soru var kafamda eger devamlı bu yakıtı kullanırsak motora zarar verır mı?Yani yakıt motoru bıtıtır mi?injeksıyon arızası cıkar mı?

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Aslında yakıt bana gore cok ses cıkartıor motordan fakat cep bakımından dusununce fıyatı gercekten ıyı.Gerci yol ustunde gordugum istasyonlarda 3,40tl kadar mazot satan fırmalar var ama ne kadar guvenılır onu bılemem ;DYanlız soyle bır soru var kafamda eger devamlı bu yakıtı kullanırsak motora zarar verır mı?Yani yakıt motoru bıtıtır mi?injeksıyon arızası cıkar mı?

Makine mühendisi bir arkadaşımdan duyduğuma göre eurodizel yerine normal mazot kullanınca enjektörler zamanla tıkanabilirmiş bu da pahalı olan o parçaların yıpranması demek. Sonuç olarak motorun verimi düşüyor doğru şekilde enjeksiyon yapılamadığından yakıt tüketimi artıyor çekiş düşüyor vs.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar az önce sn.türk187 ile görüştüm telefonda, kapı içi led yaptırmaya karar verdik, beraber opel odak ta yaptırmayı düşünüyoruz kısa zamanda, hem bunun için bilgi almaya hemde ortalama tüketimin bir anda fırlamasıyla ilgili görüşmeye gitmişti opel odakta. Ortalama tüketimin yüksek olmasından bahsettiğinde adamlar direk ' dizeli Full den mi alıyorsunuz ? ' diye sormuşlar  002tuhaff Tahminim daha önceden de benzer sorunla karşılaşmışlar ki böyle bir tahmin yürütebiliyorlar. Yine ֜mit Bey geldiğinde daha detaylı bilgilendirecetir bizi.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar DPF konusu altında 3 aydır yaşadığım sorunu hepiniz biliyorsunuz.... dün kapı içini yaptırmaya opel odaka giderken, o da ne tekrar DPF işlemi başladı.(uyarı vermeden-ki vermemesi anormalmiş). opel odaka geldigimde ort yakıt tuketimi 11 lt oldu... adamlara hemen gösterdim. kontrol edelim dediler. ilk sordukları soru yakıtı nereden alııyorsunuz oldu.. ben kem kum derken(utandım full demeye, bir de garanti gider diye korktum) adını vermeyim, yetkili arkadaş yoksa fullden mi alıyorsunuz dedi... DPF tortulu benzin yuzunden surekli tıkanıyormus.... bu nedenle sistem az kalsın zarar görecek.. artık sensorler de tıkanmış galiba... tam teknik durumu açıklayamıyorum... dun depo başalmaaya yakındı.
sonra shell'den yakıt aldım.. yaklaşık 50 km sonra aracın çekişinde bariz fark belli oldu. motor daha da sessiz çalışıyor. psikolojik mi bilmem ama. bir sonraki yakıtımı hatta shell GTL alacagım...

aman full'den uzak durun arkadaşlar.... ben aracı aldıgımdan beri neredeyse fullden alıyordum. son iki aydır haftada bir DPF çalışmaya başlıyor yakıt tuketimi de ucukluyordu...

bu arada arkadaşlar kapı içi led uygulamalarını aydınlatma bölümü altında açacagım konu içinde sizlerle paylaşacagım..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

psikolojik değil bence ben shell den alıyorum sürekli çalışma sesi ve performansı çok etkiliyor gerçekten

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
bir sonraki yakıtımı hatta shell GTL alacagım...
֜mit Bey GTL e hiç bulaşmayın bence :) Neden derseniz gerçekten motor çok daha sessiz çalışıyor, fakat gelin görünki aracın performansında bence aman aman bir fark olmuyor, hatta ilk kalkışlar neredeyse birebir aynı, fakat araç 2 ye attıktan sonra biraz daha atik oluyor, çabuk hızlanıyor. Ancak sorun şu ki depoyu doldurup sıra ödemeye geldiğinde sanki benzin alıyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz :) Hele FULL den sonra...Siz düşünün :D  Ben çeyrek deponun biraz altındayken almıştım, 214 TL tuttu, yani aşşağı yukarı 240 TL ye falan dolacaktır. Ben İzmire giderken aldım, İzmirden çıkarken de yarım depom kalmıştı, total excellium alırsam ikisi karışır diye yine GTL aldım, ancak İstanbula gelip depom boşaldığında tekrar excelliuma geri döndüm :) İşin tuhafı excellium a döndükten sonra o motor sesini tekrardan duymak kötü bir duyguydu :) O yüzden baştan hiç bulaşmayın, alın normal V-Power ı keyfinize bakın :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=2164.msg45996#msg45996 date=1315741885]
bir sonraki yakıtımı hatta shell GTL alacagım...
֜mit Bey GTL e hiç bulaşmayın bence :) Neden derseniz gerçekten motor çok daha sessiz çalışıyor, fakat gelin görünki aracın performansında bence aman aman bir fark olmuyor, hatta ilk kalkışlar neredeyse birebir aynı, fakat araç 2 ye attıktan sonra biraz daha atik oluyor, çabuk hızlanıyor. Ancak sorun şu ki depoyu doldurup sıra ödemeye geldiğinde sanki benzin alıyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz :) Hele FULL den sonra...Siz düşünün :D  Ben çeyrek deponun biraz altındayken almıştım, 214 TL tuttu, yani aşşağı yukarı 240 TL ye falan dolacaktır. Ben İzmire giderken aldım, İzmirden çıkarken de yarım depom kalmıştı, total excellium alırsam ikisi karışır diye yine GTL aldım, ancak İstanbula gelip depom boşaldığında tekrar excelliuma geri döndüm :) İşin tuhafı excellium a döndükten sonra o motor sesini tekrardan duymak kötü bir duyguydu :) O yüzden baştan hiç bulaşmayın, alın normal V-Power ı keyfinize bakın :)
[/quote]
inanın motor rahatladı sanki... ama vpower'dan da daha iyi ise bir kez denemekte fayda var sanki. özellikle uzun yolda. muhtemelen araç daha uzun menzil yapacaktır.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

V-Power zaten diğer eurodieseller ile aynı fiyat aralığında, ancak GTL ben aldığımda 4,07 TL idi. Bir kere kullanın yinede, eğer verdiğiniz parayı, performansına değer görürseniz zaten sıkıntı yok, yok derseniz V-Power a devam edersiniz.