gaza basinca bi hirilti geliyor,ne olaki?

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oncelikle iyi pazarlar,
dun birdenbire aracta bir ses farkettim soyleki kalkis yaparken gaza basinca bi hirilti sesi geliyor vede arac 20km yi gecince yada devir 1i gecince ses kesiliyor,tabi diyelimki ikinci vitese attik gaza hafifce basinca yine ses geliyor araba hizlaninca ses kesiliyor...Soyle cark icinde surtme sesi gibi pis bir ses...bu konuda yardimci olabilirisiniz...tesekkurler..arac 2004 corsa cdti

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu konuda bilgisi olan yokmu,benim aklima su geldi: bu corsa 2004ler de triger yokmus zincir varmis yerinde onda bi sorun olabilirmi acaba, arac 71.000de ve degistirilmedi hic ama en son sordugum usta daha degistirmene gerek yok fln demisti...onda bi sorun varsa boyle hirildti yaparmi?

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaş kesin demiyim ama ses turbodan geliyo olabilir. turbolu araçlarda genelde aracı çalıştırıp hemen yürüyorlar bu yanlış bi kullanım, araba en az bir dakika boşta çalıştırılmalı (gaz vermeden) gaza basıldığı takdirde turbo yağlamayı sağlıklı bi şekilde yapmadan dewire bindiği için yataklarında aşınma hatta sarma yapabiliyor

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
alternatör pulesi olabilir çünki çok sık karşılaştığımız sorun corsa c z1.3cdti motorlarda baktır derimm

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardimlariniz icin tesekkurler,
eger turbodansa yandik vallahi baya masraf cikarir ozaman...aslinda arabayi stop etmeden once 30sn falan bekliyorum turbo asinmasin diye...

sevgili tansugurler alternator pulesi nedir nerededir, bozulursa aynen boylemi yapar, elektrikciyemi goturmeliyim onun icin...yarin biyere goturecegimde

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam tesekkurler

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bu sorun sizce onemli bir sorunmudur yani servis bulundugum yere 20km falan gitmem gelmem 50kmyi bulur yolda bisey falan olmasin...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun ozel opel servise goturdum araci,usta bakti "V kayisinin gergi Kutugunden" geliyor dedi sonra Vantilator kayisini soktu hakikaten ses kesildi...usta oralari yagladi duzelebilir duzelmezse degistirmek lazim dedi,20km yaptim seste bi degisiklik yok,anlasilan degistirecegim...arkadaslar bu "V kayisi gergi kütügü" nekadardir bilen varmi, benim usta bunun tamiri temizlenmesi vs. olmaz dedi dogrumudur,

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde arkadaslar kayis eskimisse fln boyle hirt hirt surtme sesi gibi bi ses cikarmiki, usta kayisi cikardi tekrar takti hic "eskimis bu degiselim falan" demedi, yanliz sadece kalkista gaza 1cm kadar basinca ses geliyor devir 1i gecince ses yok, rolantide ses yok...sanirim kayistan olsa devamli ses olur degilmi?