Gazete Sorgusu-17 Mayıs 2010

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Merhaba,öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim...

Arkadaşlar,abiler. Bana 17 Mayıs 2010 gününe ait Fanatik,Olay ve Bursa Haber gazeteleri lazım oluşturmaya başladığım arşiv için. Eğer elinde olan,bulabilecek olan varsa bana pm atarsa çok memnun olurum. :)

Şimdiden teşekkürler.. :) :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burak piyasada bulamazsan gazetenin sorumlularından birine bir e-mail atarak yardım isteyebilirsin. İstediğin sayılar çok eski olmadığı için arşivlerinde mutlaka vardır. Hatta Hürriyet gazetesinin bununla ilgili bir hizmeti bile var, mesela doğum günü hediyesi olarak bir yakınının doğum gününe denk gelen gazeteyi basıp adresine gönderiyorlar.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Burak piyasada bulamazsan gazetenin sorumlularından birine bir e-mail atarak yardım isteyebilirsin. İstediğin sayılar çok eski olmadığı için arşivlerinde mutlaka vardır. Hatta Hürriyet gazetesinin bununla ilgili bir hizmeti bile var, mesela doğum günü hediyesi olarak bir yakınının doğum gününe denk gelen gazeteyi basıp adresine gönderiyorlar.

Abi olay ve bursahaber Bursanın gazetesi olduğu için gidip merkezlerinden alabilirim diye düşünüyorum ama Fanatiğin Bursada şubesi yok sanırım. Aslında diğer gazetelerinde o güne ait basımlarını istiyorum ama bu üçü önemli şimdilik. :) Hürriyetin o hizmetine nasıl ulaşabilirim abi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İnternetten ulaş, onlar seni yönlendirirler. A 4 boyutu işini görürse arşiv kısmına gir, istediğin tarihi belirle, o güne ait gazete ekrana geliyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sene 98 felan , 2 gün geçmiş gazeteyi en son Doğan Yayın Grubu' nun arşivinden edinmiştim.Tabi o zamanlar digital arşivleme felan yoktu sanırım.Konuyu görünce aklıma geldiği için yazdım.
Gazetelerin web sayfalarından iletişim bölümü ile mail göndererek başlayabilirsin.Makul bir sebep söylersen çok zorlayacaklarını sanmıyorum.
Kolay gelsin.