Geç çalışma sorunu.

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.7dti aracımm var.

Aldığım gunden bu yana gec calışma sorunu vardı,bir gun yolda bıraktı çekiciyle servise çektirdim.mazot pompa beynı tamırı gerekli dediler 250 l ucretle tamir ettiler bir beyincide.

10 gundur bır sorn yoktu yıne gec calsıyordu fakat calısıyordu.

sabahtan beri erken de çalışmaya başlamıştı ki az once yıne çalışmamaya basladı durduk yere,8-10 sanıye marş basıyor ama calısmıyor.

aylardır bu gec calısma olayı aküyü bitirmiş olabilir mi?

sorun nedir sizce?

lütfen yardım

zekiak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhab... akü bittiyse bunu anlamak çok basit. marşa bastığınızda eğer motoru çevirmiyorsa ( hır hır çıkan ses) yada yavaş çeviriyorsa akü zayıflamıştır. bunu marş sesini dinleyerek çok basit şekilde anlayabilirsiniz. eğer akü iyi durumda ise motor sürekli dönüyor ama çalışmıyorsa 1- yakıt gelmiyor 2- krank-volant sensörleri arızalı 3- kirli hava- yakıt filtresi gibi onlarca sebep olabilir. en kolayı bilgisayara bağlatmaktır.sorun mutlaka orda çıkar.

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ozel serviste bılgisayara bagladılar ama hata kodu vermedi,beyinci anlar bu işten dediler oraya yonlendırıler o da yenisinin 1500 EUR oldugunu beynin onarılması gerektıgını soyleyıp makıne aracılıgıyla onarıp calıstırdılar.

İlk kez bugun calısmadı ve marşı basarken aracın icindeki lamba kıpırdadı o yuzden akuden olmasını ümit ettim açıkçası.

zekiak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküden değil. beyin arızasını nasıl yazmıyor anlayamadım. iyi bir yere götürün. umarım büyük masraf çıkmaz. dizel araçlar bazen hava yapar. ondan bile olabilir

TEKNİSYEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meraba ben cengiz aracınızın km sini öğrene bilirmiyim.butür sorunlar genelde kötü yakıtan kaynaklı manifoltta ve subaplarda kurum birikmesi veya marş motoru kömürlerinin zayıflaması sonucu marş devir düşükliğü.ayrıca pompa üzerindeki basıç müşür arızası gibi bir çok sebepten kaynaklana biliyor.eğer aracınız sıcakken normalse ve sadece soğukken bu sorunu yaşıyorsan sorunlar bundan kaynaklı olabilme ihtimali cok yüksek.

foalbud

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 102 binde ama km düşürülmüş olabilir bilmiyorum.evet sogukken yapıyordu mazot pompa beynini tamır ettırdım dun bırden sabah sogukta calısmadı ve sımdı marş sesi cok dusuk gelmeye basladı akü işaertı yanıyor,akuyu sarj etmıyor sanırım marş dinamosu.gec calısma hıc bıtmedı ama ılk aldıgımdan beri

Rocktor_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir sorun da benim aracımda mevcuttu . ankarada bikaç kez çalıştıramadım aracı. servise gittim benzin pompasından olabilir idare edin böyle kesin anlaşılınca arıza gideririz dediler . birde yazın malatyada yaşadım sıkıntıyı. aracın marş almıyordu. servise çektirdim . bilgisayara bağladılar hiçbirsorun yok dediler 35 lira servis ücreti aldılar . ertesi gün yine aynı sorunu yaşadım servisi aradım yapcak bişey yok dediler itiraz ettim dün baktınız diye. sonra malatya büyük sanayiye gittim. Opel Kemal diye birini tavsiye ettiler. uğradım yanına adam soketleri falan söktü temizledi 2 3 saat uğraştı. sadece 50 lira aldı. ve şuan araç sorunsuz :)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim 1.3 CDTI'da 2-3 saniyede alıyor kontağı çevirir çevirmez almıyor ama herhangi bi sorunda çıkarmadı...