Gecikmeli iç aydınlatma nasıl yapılır?

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar A kasa Vectra GT aracımın iç aydınlatmasını gecikmeli olarak sönmesini sağlayabilir miyim, kendim yapabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler...

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnde merak ediyorum nasıl yapılır??bilen birileri vardır mutlaka..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya astra g lerınkı falan oyle mesela onun kının parçaları ile yapabilirsiniz ben acmıstım (açmaz olaydım bütün sigortalar yanmıstı çünki) orda bi tetikleme mekanızması var o yapıyo galiba herşeyi.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ben astra f ye yaptım ; doğan slx tavan lamba rölesikullandım ,alarmdan tetikleme verdim ve lamba yandığı sürece camları kontak kapalı konumdayken açıp kapayabiliyorum; kontağı açınca ya da kapıları kilitleyince lamba sönüyor, bunları yapmak epey vaktimi aldı; sadece lamba geç sönsün istiyorsanız tofaşın lamba geciktirme rölesi ile yapabilirsiniz ; diğer özellikleri eklemek için 4 adet diyot ve 3 adet röle daha kullandım ve tüm bunları sol ön eşik bakalitinin altına sığdırmak ta da epey zorlandım ancak sonuçtan çok memnunum...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet iç aydınlatma rölesini gecikmeli röle ile değiştirmeniz yeterli olur sanırım.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler... röleyi değiştirmem yeterli oalcak sanırım.