Gitmeyen Leke

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Epey oldu, bir konu açmıştım. Ön camda gitmeyen bir leke var diye, şimdi onu hortlatmak istemedim. Özetle arkadaşlar sirke ve tiner tavsiye etmişlerdi.

Tekrar anlatmak gerekirse, yaklaşık altı ay kadar önce arabamın camına site otoparkının tavanından içeriğinde çimento olduğunu tahmin ettiğim bir sıvı akmıştı. O zamandan bu zamana, belki 15 defa araba yıkanmıştır, belki 30 defa yağmur yemiştir, belki 300 defa silecekle silinmiştir ama nafile. Forumdakilerin de tavsiyesinden yola çıkarak sirkeyi denedim, olmadı. Tiner işe yaramadı. Gerçek otodaki servis danışmanı kreç çözücü tavsiye etti. Önce Crox marka sonra da Porçöz marka kreç çözücü denedim, haybeye. Hala o leke camda duruyor ve bilhassa gece çok fena gözümü rahatsız ediyor. Acaba ön camı değiştirsem mi diye düşünmüyor değilim. Böylesi zor bir lekeyi nasıl çıkarabileceğim konusunda fikri olan var mı?

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aracının kaskosu varsa anlaşmalı yere git bozuk para büyüklüğünde camdan o kısmı kesip, ısıl işlem yaparak oraya bir parça ekliyorlar. İşlem bitince hiç belli olmuyor karşında normal bir cam. Kaskon yoksa da git çok pahalı değil :) tabi sen gene de bir temizlemeyi tekrar dene.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aracının kaskosu varsa anlaşmalı yere git bozuk para büyüklüğünde camdan o kısmı kesip, ısıl işlem yaparak oraya bir parça ekliyorlar. İşlem bitince hiç belli olmuyor karşında normal bir cam. Kaskon yoksa da git çok pahalı değil :) tabi sen gene de bir temizlemeyi tekrar dene.

Arabanın kaskosu var. Ancak bahsettiğim leke öyle bozuk parak kadar bir leke değil. Su (ya da her neyse o madde) camın ortasına damlamış, ve aşağı doğru akmış. 5mm kalınlığında 30cm uzunluğunda bir lekeden bahsediyorum.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın kaskosu var. Ancak bahsettiğim leke öyle bozuk parak kadar bir leke değil. Su (ya da her neyse o madde) camın ortasına damlamış, ve aşağı doğru akmış. 5mm kalınlığında 30cm uzunluğunda bir lekeden bahsediyorum.

:rolleyes::( Küçükte değilmiş. İstersen gene git göster bakalım ne diyecekler.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskoyu deldirmemek için galiba tek caban ama sırf kaskoyu deldirmeyecem diye kimileri cebinden masraf yapar ben deli olurum sen kasko içinmi değiştirmiyorsun orijinalliği içnmi
eğer orijinalliği gitmesin diye düşünüyorsan güzel bir servis buldunmu orijinalden iyi oluyor ama kasko içinse size birşey demiyorum

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko bozulmaz cam değişiminden,uğraşmayın değiştirin.

onurgunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senede bir defa kaskodan cam değişim hakkınız var boşuna canıızı sıkıp uğraşmayın gidin 2 saatte değiştirip versinler.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senede bir defa kaskodan cam değişim hakkınız var boşuna canıızı sıkıp uğraşmayın gidin 2 saatte değiştirip versinler.

bende kaskoya zarar vermediğini biliyorum sigorta şirketini ara hocam daha net bilgi verirler