Giulietta 1.750 TB 235 hp QUADRİFOGLİO VERDE

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar size danışmak istediğim konu Alfa romeonun Giulietta 1.750 TB 235 hp QUADRİFOGLİO VERDE modeli hakkında sizlerin yorumunu Almak istiyorum aslında benim gönlümde yatanı forum arkadaslarımın cogu biliyor ama OPEL bu aracı getirmeye niyeti yok sormadigim bayi kalmadı hiç biri birsey diyemiyorum odak dan Tarık bey bile araştırdığı halde kesin birsey söylemedi (OPEL OPC ) için suanki aracımdan memnunum aslında ama ne bileyim daha önceki aracım 235 hp lim mazda rx8 idi ondan sonra bu araç biraZ yumuşak kalıyor o yüzden bende en az eski hp de bir araca bakıyordum bunu da benim bir arkadas önerdi daha tam araştırmadım siz forum üyelerinden bilgisi olup ta paylaşmak isteyen olursa sevinirim yada sizin önerileriniz varsa onlarda açığım 2000 cc motorlar da dahil

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Giulietta 1.750 TB 235 hp QUADRİFOGLİO VERDE

Eser RX8 in ayrıcalığını bir kere hothatch (Opc, Rs, Gti vs) olmadıkca C sınıfı hb lerde yaşamak çok zor, ben evli olmasaydım 2008 de inanılmaz bir indirimle RX8 alacaktım, nasip değilmiş.

Giulietta ise keyif alacağına emin olduğum uygun fiyatlı bir araç, kağıt üzerinde birçok marka hızlı 0-100 sunar ancak çok azı bir Alfa kadar sürücüyle iletişim kuran bir keyif verebilir, ben ısrarla tavsiye ediyorum markayı kullanmadan "Alfa yaramaz, ikinci eli yok, erken dağılır" diyenler bakma kardeşim, Alfa ya bir kez binen bu aracı başına ne gelirse gelsin yıllar sonra bile sürüş keyfiyle anar.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende nazda dan acayip memnundum renesis motor baska bir his ama cok dikkat etmek isteyen bir arac ama evlilik kapıya gelince satmıştım :) (bu devirde evlenmek zor) şimdi de daha önce kullandığım bur aracı tekrar almak istemiyorum alfa romeo ikinci eli zayif bir arac diuorlar bennina takilmam cunku benzinli olarak opelinde ikinci eli zayif bu bizim TURKiYENİN gercegi....

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alfa romeo  general_Shame_on_you general_Shame_on_you general_Shame_on_you general_Shame_on_you

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Eser tavsiyem sirocco R alman olur hem kaliteli hem hızlı hem ikinci eli güçlü.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sting link' Alıntı:
Bende nazda dan acayip memnundum renesis motor baska bir his ama cok dikkat etmek isteyen bir arac ama evlilik kapıya gelince satmıştım :) (bu devirde evlenmek zor) şimdi de daha önce kullandığım bur aracı tekrar almak istemiyorum alfa romeo ikinci eli zayif bir arac diuorlar bennina takilmam cunku benzinli olarak opelinde ikinci eli zayif bu bizim TURKiYENİN gercegi....

Tabi seçim senin ama biz 45.000km boyunca 156 yı değil sorun, iç mekanında en ufak tıkırtı dahi duymadan kullanmıştık.

156 dan sonra Mondeo, Laguna, C serisi, Focus Astra vs araçlarımızın sürüş netliği Alfa dan net biçimde daha keyifsizdi, satarken çoğu düşük fiyat verse de İstanbul dan aracın meraklısı gelip değerinde aracı bizden satın almıştı..

Kısacası araç istatistiklerde en sağlam listesinde değil ama sanıldığı gibi sorun yumağı da değil, zaten daha ekonomik kardeşi Bravo bile sorunsuzluğuyla ün yapmış halde, ön yargılara takılmazsan 1.8 235Hp den keyif almaman imkansız bence.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Megane trophy dusunmedinmi hic?

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Megane trophy dusunmedinmi hic?
Renault araçlarına biraz önyargliyim FRANSIZ sevmiyorum ya trophy aklımın ucundan bile geçmiyor maalesef  046thumbsdown Alman İtalyan yada Japon olabilir

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Eser tavsiyem sirocco R alman olur hem kaliteli hem hızlı hem ikinci eli güçlü.
Abicim benim derdim arabanın Türkiye ye gelememesi zaten Allah bilir doğuş o aracı 1 yılda ancak teslim ederim derse Allah'a şükredelim yoksa oda aklımda yani ama isim icinde doğuş olunca karışıyor

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alfa son zamanlarda moda olan turbo makinaları yıllardır yapmakta ve bu işi VW, Opel gibi firmalardan çok iyi bildiğini bildiğim için kullanmadığım halde bu makinanın kullanana çok keyif vereceğini düşünüyorum. İkinci el bir araca müşteri olup test sürüşü yapmakta fayda var. Ben eminim kullandıktan sonra almaktan vazgeçmezsiniz. Bir kere Alfa her zaman Alfa...

Önden çeker ama kilitli difransiyel ve DNA ile çok keyif verici bir araç olacağını boş 1320 kg ağırlık ve 340 tork ile performansı oldukça iyi olacaktır gerçi beklentileriniz nedir onu bilemiyorum. Aynı zamanda çok yakışıklı bir araç. Ben önünü de çok beğeniyorum genelin aksine.