Gömü Bulduk :)

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün turizm ve kültür bakanlığına gittim. ora da cumhuriyet tarihi müzesinde bi uzmanla görüştüm. adamın dedikleri;

malzeme, demir üzerine gümüş kaplama. üzeri altın suyu :D üzeri çok itinalı bir şekilde kakma ve oyma tekniği ile elle şekillendirilmiş. çok güzel malzeme ve işçilik kullanılmış nitekim hala parlıyordu. bıçağı da kurşunmuş
malzeme öyle köylülerin filan değil, böyle ihtişamlı aletler genelde ağa ya da askeri olarak rütbelilerin olurmuş. yüksek ihtimal anadolu selçuklularından kalma dedi.
cismi oraya bıraktım. çarşamba günü etnoğrafya müzesi inceleme yapacakmış. eğer almak isterlerse fiyat verecekler. :D

bade965

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sen o parçayı hemen en yakın müze müdürlüğüne ver 3 gün kanuni süren var devlet sana değerinin verir ama ne kadar bilmiyorum internetden tarihi eser kanununa bak şuan bile suç şliyorsun senin iyiliğin için söylüyorum

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sen o parçayı hemen en yakın müze müdürlüğüne ver 3 gün kanuni süren var devlet sana değerinin verir ama ne kadar bilmiyorum internetden tarihi eser kanununa bak şuan bile suç şliyorsun senin iyiliğin için söylüyorum

bugün turizm ve kültür bakanlığına gittim. ora da cumhuriyet tarihi müzesinde bi uzmanla görüştüm. adamın dedikleri;

malzeme, demir üzerine gümüş kaplama. üzeri altın suyu üzeri çok itinalı bir şekilde kakma ve oyma tekniği ile elle şekillendirilmiş. çok güzel malzeme ve işçilik kullanılmış nitekim hala parlıyordu. bıçağı da kurşunmuş
malzeme öyle köylülerin filan değil, böyle ihtişamlı aletler genelde ağa ya da askeri olarak rütbelilerin olurmuş. yüksek ihtimal anadolu selçuklularından kalma dedi.
cismi oraya bıraktım. çarşamba günü etnoğrafya müzesi inceleme yapacakmış. eğer almak isterlerse fiyat verecekler.
:):):):)

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortak olabılırız aslında :D

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) :D

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burası T.C alıştık artık.

NEden burası TC alıştık artık diyorsunuz ki, TC elinizden şimdiye kadar sizin olan ne aldı ?

1- dışarda herhangibir yerde yer altında bulduğunuz bütün değerer ( su, gazoz, kola, elmas madeni , kömür madeni , tarihi eser vs... ) devletindir.

2- kendi toprağınızda bulduğunuz bütün değerler size %25 pay verilerek devletindir. Kendi toprağınızda altın madeni bulursanız bile %25 i sizindir, ama gerisi devletindir, çünkü Bu toprakların bütünü aslında devletindir.

Yukarda yazdıklarım sadece TC için geçerli değil bütün dünyada böyledir,

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotografını beklıyoruz ama