Gönülsüz çalışma

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SLM ARKADAŞLAR uzun bir süre sizlerden ayrı kaldım işlerim ve pc min bozulması dolayısı ile tekrar merhaba.benim sorunum opel vectra b cdx 2000 model 2.0 araç son bir haftadır sabah ilk calıştırmada gönülsüz calışması nerdeyse stop edcek 5 sn kadar sonra kendini topluyor 1000 dv.cıkıyor otomatik jikle görevini yapmaya başlıyor veya ben gaza biraz basıyorum.fakat ondan sonraki calıştırmalarda sıkıntı yok.bastımı normal gün içinde.neden yapar acaba yöneticime slam.bu arada araç benzin lpg.sıralı

Son düzenleme:

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kalibrasonunun tam yapılmamasında dolayı aracın lft sft değerleri toleransın üzerine çıktı ise benzinde sabah bu durum oluşabilir. Test için aracı birgün benzinde kullanın ertesi sabah marş basın. Sorun ortadan kalktı ise bir ilave 50 km benzinle devam edin ve obd ile yol ayarı yapan lpg ustası bulun sorunsuz yıllarca binebilirsiniz.

Yada lpg enjektörlerinizde kaçırma olabilir. Sabah silindirin içine sızan lpg ve benzin den dolayı bu durum oluşabilir bu durumda da lpg ustanız duruma el atmalı.

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kalibrasonunun tam yapılmamasında dolayı aracın lft sft değerleri toleransın üzerine çıktı ise benzinde sabah bu durum oluşabilir. Test için aracı birgün benzinde kullanın ertesi sabah marş basın. Sorun ortadan kalktı ise bir ilave 50 km benzinle devam edin ve obd ile yol ayarı yapan lpg ustası bulun sorunsuz yıllarca binebilirsiniz.

Yada lpg enjektörlerinizde kaçırma olabilir. Sabah silindirin içine sızan lpg ve benzin den dolayı bu durum oluşabilir bu durumda da lpg ustanız duruma el atmalı.

ewet bu dediklerinizi yaptırdım ama sunu unuttuk tabıkı sabah araç benzinle calısıyor ve otomatık jikle gaza basmadan devreye girmesi lazım ama bu girmiyor devir çok düşük stop edecek kadar bazende stop ediyor buğün balata spreyi aldım ve bogaz kelebegine sömeden kelebegi acarak sıktım ama bi faydası olmadı.bu dediklerim ilk calıştırmada daha sonra yapmıyor tekmarş ta alıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sıcaklık sensoruna baktırdın mı?

bulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun

arkadaşlar aynı sorun bende de var astra h 2005 sıralı sistem araç araç birgün çalışmasa ikinci gune cok geç çalışıyo bide bu aralar devirde düşme var araba stop edecek gibi oluyo sonra toparlıyo önce yoktu bu sorun yeni bşlsdı nedendir aceba kimisi diyo bujiler den olabilir diyo ama ...

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir rölanti boğaz temizliği yap

evet motor boğaz temizliği: çok doğru onu yaptırmadım ama rölanti ayarlayıcısı sökülüp temizlenmişti fakat kırmızıda durduğum zaman stop ediyordu. çözüldü sadece kendim kelepçeyi söktüm balata spreyi sıktım daha sonra elimle kelebeği açtım yine sıktı o kadar..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebek temizliği ile by pas delikleri (kelebek altı ince kanallar temizlenmeli mutlaka