GoodYear Excellence Alayım mı?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar...

aracımın üzerindeki lastikler ömrünü doldurduğu için bayramdan sonra acil lastik almam gerek. aracımın üzerinde bridgestone potenza G3 var. aslında çok güzel lastik ama kauçuğu çok yumuşak olduğundan 30.000km bile yapmadı:( bu yüzden farklı bi lastik almayı düşünüyorum,size de bi kaç sorum var...

1-nette goodyear excellence 195-65-R15 91V lastik hoşuma gitti. daha önce bu lastiği kullanıp nedir ne değildir fikri olan var mı? nette 147YTL peşin fiyatı.

goodyear-excellence.gif

2-online lastik satın alabileceğim siteler nelerdir? ben bi kaç tane buldum ama belki bilmediğim siteler vardır..

3- aracımın üzerinde 195 ebat lastik var. bunu 205 yapmak istiyorum. daha geniş ve oturaklı dursun die.. bu değişimden sonra yakıt ne kadar değişir acaba? hep derler geniş ebatlı lastikle araç çok yakar die... şu an şehir içi yaklaşık 25 kuruş yakıyo (lpg ile)

4-birde babam sanayide Falken marka lastiklere bakmış. goodyear'a göre daha ekonomik. japon malıymış. kullanan bilen var mı?

5- son olarak (güvenlik ve kaliteden taviz vermemek şartı ile) V şeklinde ize sahip lastik önerileriniz varsa onlarıda alabilirim.

şimdiden hepinize teşekkürler arkadaşlar...

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aaslında bridgestone yumuşak değil sert hamurlu bir lastik genelde.bu yüzdende sertleşme süresi kısalıyor.dişleri derin olmasına rağmen tutunma zayıf kalıyor lastikte.bence micheline gibi daha yumuşak ve konforlu lastik takmanızı öneririm.mesela başka marka düşünüyorsan japon yokohoma tavsiye ederim.fiyatları biraz daha uıygun olabilir ama çok konforlu lasiktir.laastik ebadını genişletirsen tutunmayı bir o kadar azaltırsın.bu kanı geneline göre yanlıştır.lastik tabanı ne kadar incelirse tutunma o kadar iyi olur.geniş tabanla aracı hem yorarsın hemde fazla yakarsın.önümüz kış tam tuthmaya ihtiyacın olacak ya orjinal ebadını tak yada 185 tak derim ben.V şekllinde olanlara hiç bulaşma tahliyeleri çok iyi değil suda sıkıntı yaratıyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aaslında bridgestone yumuşak değil sert hamurlu bir lastik genelde.bu yüzdende sertleşme süresi kısalıyor.dişleri derin olmasına rağmen tutunma zayıf kalıyor lastikte.bence micheline gibi daha yumuşak ve konforlu lastik takmanızı öneririm.mesela başka marka düşünüyorsan japon yokohoma tavsiye ederim.fiyatları biraz daha uıygun olabilir ama çok konforlu lasiktir.laastik ebadını genişletirsen tutunmayı bir o kadar azaltırsın.bu kanı geneline göre yanlıştır.lastik tabanı ne kadar incelirse tutunma o kadar iyi olur.geniş tabanla aracı hem yorarsın hemde fazla yakarsın.önümüz kış tam tuthmaya ihtiyacın olacak ya orjinal ebadını tak yada 185 tak derim ben.V şekllinde olanlara hiç bulaşma tahliyeleri çok iyi değil suda sıkıntı yaratıyor.
tavsiyeleriniz için tşk ederim ama michelin enerjy saver var bizim araca uygun onuna değerlendirebilirim belki..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa,michelin energy saver..135'e aldım tanesini.Acayip memnunum

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik ile ilgili her konuda Dunlop'u öneriyorum.Çok kaliteli bir lastik,incelemenizi tavsiye ederim.Ebat'la oynamayın,fabrika değeri neyse öyle kalsın.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik ile ilgili her konuda Dunlop'u öneriyorum.Çok kaliteli bir lastik,incelemenizi tavsiye ederim.Ebat'la oynamayın,fabrika değeri neyse öyle kalsın.
dunlop'a sanayide baktım çok güzel lastik. Alman malı sanırım... ebat konusunda kararsızım:(

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer kar lastiği alacaksan 185 tak normal lastik alacaksan ordjinal ebadında kalsın kurcalama fazla.micheline pilot serisi seni tatmin edebilir birde ona bak.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer kar lastiği alacaksan 185 tak normal lastik alacaksan ordjinal ebadında kalsın kurcalama fazla.micheline pilot serisi seni tatmin edebilir birde ona bak.
yok normal lastik alcam. kar lastiği değil. o zaman 195 alayım ama büyük ihtimal bu goodyear'ı alcam.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Goodyear'da güzeldir,bence Dunlop'u yeniden değerlendirin;)
goodyear'ı alacağım bayi ikisinide satıyo. bayramdan hemen sonra almam lazım zaten. o zaman ikisini karşılaştırıp hoşuma gideni alcam..