Grande punto ve Corsa D

Berke4154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler öncelikle arkadaşlar forumda daha yeniyim. Aklıma takılan bir soru var internette çeşitli kaynaklardan tatmin etmeyen yazılar mümkün.

Fiat Grande punto ile Corsa D marka aracın çoğu parçaları birebir Aynımıdır ?
Alt yapısı aynı diye okudum . Açıkçası 3. Nesildir corsaya biniyoruz. Punto ile aynı olabilirmi ? şimdiden yardımcı olacağınıza inanarak teşekkür ediyorum ...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet %40 aynı parçalar kullanılmış. Fakat yürüyen ve şase corsada ileride olduğu için daha az yol sesi ve düşük yakıt sözkonusu. Kaynak olarak arabam.com testlerine bakın. Orada bahsedilmişti.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.

Berke4154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parçaların hangi parçalar olduğunu nasıl öğrenebilirim. Yani bunların içinde otomobilin ana parçaları varmıdır? Bu durum fazla hoşuma gitmedi açıkcası .

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parçaların hangi parçalar olduğunu nasıl öğrenebilirim. Yani bunların içinde otomobilin ana parçaları varmıdır? Bu durum fazla hoşuma gitmedi açıkcası .

Çok fazla bi ortaklık yok arkadaşın dediği gibi max %40'dır ve bunlar motor ve yürüyen aksam ile ilgili değil diye biliyorum. Örneğin Grande Punto ve Corsa D'nin A sütunu çok benzerdir ve yanlış hatırlamıyorsam dikiz aynaları aynı gibi.
Sizi tereddütte bırakacak bişe olmasın.

Berke4154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun valla. Şimdi rahatladım açıkçası. :) teşekkür ederim bilginiz için.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olsa ne olur ya puntolar 8v die biliyorum bu eksisi zaten corsaya ulaşamayacagının en belırgın ozellıgı bence.

swimmer_tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olsa ne olur ya puntolar 8v die biliyorum bu eksisi zaten corsaya ulaşamayacagının en belırgın ozellıgı bence.

Yalnizca 1.4 Fire motor secenegi 8v diger hepsi 16v :) ustelik opelin kullandigi 1.3 cdti motor multijetle neredeyse birebir ayni cok ufak farklar olabilir ancak. kaynak olarak da kendimi, yani eski bir punto evo kullanicisini gosteriyorum :) o donemde corsa bakip punto almistim fazlaca da memnun kalmistim bir sikintisini gormedim puntonun da :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
punto'yu kullanmadığınız için corsa'dan üstün görüyorsunuz :D
grande puntolar mükemmel bir araçtır ;)
emotion donanımında yok yok dijital klima 4 cam otomatik esp cam tavan opsiyonel sanırım 16 jantlar arabada bir teyp var ses sistemini aratmıyor zaten. city mode direksiyonu zaten başlı başına devrim. 2011 yılında corsa almadan önce dayıma ikna edemedim. fiat dedi kestirip attı. yoksa kral arabadır...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
aynı platform araçları şasi dahil bir çok parçası aynıdır 1.3 motor alacaksınız örneğin mazot filtresi gibi küçük detaylar hariç birebir aynıdır fiatında pek üzeceğini sanmam corsada hiç sıkıntı yaşamadım 3 yıldır alacağınız araç espli olursa lastiklerde iyiyse yol tutuşu konusunda sizi baya tatmin edecektir:)

Berke4154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzecek kısmı corsa c me kafadan çarptı ve punto bildiğiniz dağıldı :) bana pek güvenli bir araç gibi gelmedi. bu sebeplede yeni almış olduğumuz corsa d aracın aynı olması beni üzüyor. Aynı olmamalı :)

Ekli dosyalar

• 20140416_221227.jpg
    20140416_221227.jpg
    78.3 KB · Görüntüleme: 43
  • 20140416_221356.jpg
    20140416_221356.jpg
    66.3 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme: