GSİ ve eksiklerim yardım

Clansman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar iyi forumlar bir kaç tane sıkıntıım var bunlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum aracım 94 corsa gsi

1- aracım lpg li lpg de fazlasıyla benzinde kısmen tekleme yapıyor 1500 2000 devirde gaza yüklenince geçiyor forumdaki mesajları okudum sıkıntının ateşleme sistemi ile ilgili olabileceğini söyleyenler var sizce kesin çözümmüdür.
2- aracım ilk çalıştırmada nerdeyse 30 sn sonra çalışıyor bunun sıkıntısı nedir acaba.
3-aracımın önceki sahibi yaylarını kestirmiş sanırsam şık duruyor ama inanılmaz hopluyor böbrek taşı olan düşürür arabanın içinde mahalle aralarında 10 veya 20 ile gidiyorum hesap edin sizce hep yere yakın kalmasını hemde zıplamamasını nasıl sağlarım fiyatı ne olur.
4- aracımda kalorifer panelinde bir sıkıntı var camlara ısıyı vermek istediğimde yukarı doğru dönmüyor düğme ama 1-2-3-4 kalorifer sıcaklığını ayarlaya biliroyrum ve sıcak soğuk diyede bir tek o ısı yönlerini ayarlayamıyorum ve onun altında soldan sağa doğru olan bir düğme var sağa geçmiyor bunu ben sökebilirmiyim sanki arkasında birşey kasıyor gibi zaten ışıkta yanmıyor kalorifer kontrolünün olduğu yerde yoksa işi bir elektrikçi mi halleder.
5-aracıma eski sahibi tarafından cam kontrol düğmelerinin orjinal leri çıkarılmış galiba bir arızadan ötürü onun yerine tofaşınki takılmış orjinal cam kontrol düğmelerini kaça ve nereden bulurum.
6-aracım 4000 devirden sonra bazen boşta deilken ama giderken kendini bırakıyor neden yapar bu sorunu.
7- benzin göstergesi çalışmıyor şamandırada bir sorun varmış 150 tl felan dediler fiyat iyimi sizce
8-birde kilometre teli kopuktu taktırdım kaçla gittiğimi görebiliyorum ama bir tırtırtırtır diye ses var ve gösterge ibresi titriyor bazı yerlerde nedendir ayrıca km artmıyor ve takometrede aynı şekilde çalışmıyor
9-ve bo saatin olduğu ekranda dış hava sıcaklığını gösteren bir yer var derece oda ------- şeklinde acaba bir soketi felan mı var çıkmış bunu ben takabilirmiyim nerdedir yeri

araç genel sıkıntıları bunlar umarım yardımlarını benden esirgemezsiniz çok teşekkür ederim iyi forumlar

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar,
1. Sorun ateşlemedir, Lpg daha hassas olduğundan ateşleme sorunlarında daha çok tekler.
2. 30 saniye marş almıyor mu? Gene ateşleme olabilir, 1. sorunu çözmeden bunu çözemezsiniz.
3. Yayları değiştirebilirsiniz, düşürülmüş yaylarda gene zıplama olur, Eibach marka alırsanız en aza indirmiş olursunuz, fiyatları 150-500tl arası değişir markasına göre.
4. Genelde yönlendirme için olan, kapakcıkları çeviren, çeken tel kırılıyor, çıkıyor. İşin ehline bırakırsanız daha iyi olur.
5. Servise, çıkmacılara sorunuz.
6. KEndini bırakıyor ile ne demek istiyorsunuz? Önce 1. sorunu çözmeden diğerlerinin detayına inemezsiniz.
7. Bilemiyorum.
8. Yan sanayi tel.
9. Tamponda sensörü var, kopmuş, kırılmıştır, darbe aldığında. 30-40 tl civarında olması lazım

Clansman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
1. Sorun ateşlemedir, Lpg daha hassas olduğundan ateşleme sorunlarında daha çok tekler.
2. 30 saniye marş almıyor mu? Gene ateşleme olabilir, 1. sorunu çözmeden bunu çözemezsiniz.
3. Yayları değiştirebilirsiniz, düşürülmüş yaylarda gene zıplama olur, Eibach marka alırsanız en aza indirmiş olursunuz, fiyatları 150-500tl arası değişir markasına göre.
4. Genelde yönlendirme için olan, kapakcıkları çeviren, çeken tel kırılıyor, çıkıyor. İşin ehline bırakırsanız daha iyi olur.
5. Servise, çıkmacılara sorunuz.
6. KEndini bırakıyor ile ne demek istiyorsunuz? Önce 1. sorunu çözmeden diğerlerinin detayına inemezsiniz.
7. Bilemiyorum.
8. Yan sanayi tel.
9. Tamponda sensörü var, kopmuş, kırılmıştır, darbe aldığında. 30-40 tl civarında olması lazım

çok teşekkürler zaman ayırdığın için