Gunduz Fari Corsa D

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni aldigim 2011/111.yil Corsa D 1.4i Twinport Enjoy aracimda Gunduz fari yok galiba ya da aktif mi degil?
Far gurubunun ustunde oldugu soylenen gunduz fari yanmiyor.
O noktada iki tane sari ampul var biri biraz daha kucuk. Her ikisi de sinyal icin birlikte calisiyor.
Dogrusu bu mu?

Bir de arka camlar manuel, bunlari elektrikliye cevirmek sorun olur mu? yaklasik maliyeti ne olabilir?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yeni aldigim 2011/111.yil Corsa D 1.4i Twinport Enjoy aracimda Gunduz fari yok galiba ya da aktif mi degil?
Far gurubunun ustunde oldugu soylenen gunduz fari yanmiyor.
O noktada iki tane sari ampul var biri biraz daha kucuk. Her ikisi de sinyal icin birlikte calisiyor.
Dogrusu bu mu?

Bir de arka camlar manuel, bunlari elektrikliye cevirmek sorun olur mu? yaklasik maliyeti ne olabilir?

abi gündüz far mevcut değil aynı araçtan bende de var en üstteki turuncu ampul sinyal alttakiler iç tarafta uzun ve park var dış tarafta kısalar var

arka camlar çevrillir farklı setler var bunun için 40 50 tl sanırım fiyatları eğer ben yaparım derseniz max 5 6 tlde kablo işine gider ama elektrikçi ne kadara yapar bilmiyorum

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 111. Yıl serileri makyaj öncesi kasadır. Bu nedenle gündüz farı bulunmaz. Mart ayı civarı satışına başlanmıştı. 111. Yıl 2010'da çıktı, 2011'de az da olsa devam etti. Hatta 2011 Şubat'ta araç bakarken bayide 111. Yıl vardı. Bunlar son kalanlar, 1 ay sonra makyajlı kasa gelecek, ama onlar 111. Yıl kadar dolu olmayacak denmişti. Ben bekleyip makyajlı kasa almıştım Mart içinde.

Arka cam konusunda fikrim yok. Her Corsa'cının derdi.

mcansl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amerikan park takmanı oneririm. Gunduz fari gibi duruyor :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yok hocam arkadaşın bahsettiği bir elektronik modül aracılığıyla sinyal farları düşük bir şiddetle parklara entegre ediliyor, yanık kalıyor.

oysa bana gelmez bursada memurlar çok seviyor o araçları:)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gündüz Farı bana göre çok gerekli.
Corsa D 2011 de uzun (yaklaşık 17-18 cm) led monte edecek yer bulamadım.
Her ne kadar ön sis farlarının siyah plastiğine adapte edilebilir gibi görünse de derinlik yeterli değil.

bu durumda iki seçenek var gibi,
1-Sis lambası ampulünü led ampul ile değiştirmek belki de tesisatı da uyarlamak,
2-sis lambasını dogrudan gündüz Farı gibi devamlı açık tutmak.
Ne dersiniz?

Son düzenleme:

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oysa bana gelmez bursada memurlar çok seviyor o araçları:)

NYPD her yerde hocam, bu aralar özel ilgi alanı biliyorsunuz.

----------------

Gündüz Farı bana göre çok gerekli.
Corsa D 2011 de uzun (yaklaşık 17-18 cm) led monte edecek yer bulamadım.
Her ne kadar ön sis farlarının siyah plastiğine adapte edilebilir gibi görünse de derinlik yeterli değil.

bu durumda iki seçenek var gibi,
1-Sis lambası ampulünü led ampul ile değiştirmek belki de tesisatı da uyarlamak,
2-sis lambasını dogrudan gündüz Farı gibi devamlı açık tutmak.
Ne dersiniz?

Hocam bir iki kere bahsetmiş olmam lazım. Gece uçuşu isimli forumda Servet Bey'in geliştirip sattığı bir modül var. Henüz alıp kullanma imkanım olmadı ama niyetliyim almaya. Uzun farları VWlerdeki gibi daha düşük şiddette yakarak gündüz farına dönüştürüyor. Şiddeti araçların far tasları çeşitlilik arz ettiği için belli bir aralıkta açılıp kısılabiliyor. Parklar ya da kısalar yandığı zaman otomatik devre dışı kalıyor. Gündüz sellektör yaptığınızda da atıyorum %30 şiddetle yanarken sellektör anında normal şekilde %100 şiddette yanıyor uzun far, kolu bırakınca tekrar %30 yanmaya devam ediyor.

Hem aracın sağını solunu delmeden, hem de orijinal görünümü bozmadan çok mantıklı bir çözüm geldi bana. Bir de sarı halojen farlara beyaz ledi çok yakıştırmıyorum. Bakalım ertelemezsem önümüzdeki ay almaya niyetliyim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
NYPD her yerde hocam, bu aralar özel ilgi alanı biliyorsunuz.

----------------

Hocam bir iki kere bahsetmiş olmam lazım. Gece uçuşu isimli forumda Servet Bey'in geliştirip sattığı bir modül var. Henüz alıp kullanma imkanım olmadı ama niyetliyim almaya. Uzun farları VWlerdeki gibi daha düşük şiddette yakarak gündüz farına dönüştürüyor. Şiddeti araçların far tasları çeşitlilik arz ettiği için belli bir aralıkta açılıp kısılabiliyor. Parklar ya da kısalar yandığı zaman otomatik devre dışı kalıyor. Gündüz sellektör yaptığınızda da atıyorum %30 şiddetle yanarken sellektör anında normal şekilde %100 şiddette yanıyor uzun far, kolu bırakınca tekrar %30 yanmaya devam ediyor.

Hem aracın sağını solunu delmeden, hem de orijinal görünümü bozmadan çok mantıklı bir çözüm geldi bana. Bir de sarı halojen farlara beyaz ledi çok yakıştırmıyorum. Bakalım ertelemezsem önümüzdeki ay almaya niyetliyim.

abi nypd nedir