Gündüz Farını Takmak ?

excerius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Photon T20 gündüz farı aldım fakat takamadım.

-Çok dar takılan yer en fazla kapağını açabiliyorum. Daha önce takan var mı acaba ? Öneri & Püf noktası olan/bilen var mı ?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Gündüz Farını Takmak ?

ben gündüz farlarını ve kısa farları değiştirmiştim ellerim parçalanmıştı :) gerçekten dar bir alan iki tane plastik tırnak var onları hissedip açmanız gerekiyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
cok zor olmicaksa resimleri ekleyebilirmisiniz ??
forumda var zaten, üye otomobillerinda caram ( benim araba ) ve t20 ile ilgili başlıklarda var. ( takılmış hali, takma işlemini resimlemedim )

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

abi zaten takma ıslemını resımlemek ıcın cok kolay takılıyor olması lazımkı keyıfle resımleyesın eller paramparça sekılde resım cektıgını dusunsene :D

excerius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya 2 haftadır duruyo ampuller kutularında ne yapacağım ben delircem.. servis kaça takar ?

ben takamaz mıyım ? farı söküp takmayı düşünüyorum nerdeyse

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

excerius link' Alıntı:
ya 2 haftadır duruyo ampuller kutularında ne yapacağım ben delircem.. servis kaça takar ?

ben takamaz mıyım ? farı söküp takmayı düşünüyorum nerdeyse
Delircek duruma gelene kadar neden götürüp taktırmadınız serviste? :) Bence serviste taktırın, aksi halde emin değilim ama aracı garanti dışına çıkarabilirler. Forumda daha önce yaptıran arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben kendim taktım ama bir kez daha yap desen düşünürüm. çok dar alanlar ve oldukça zorlandım. götürün servise taksınlar bence.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ben yaba gibi kocaman ellerimle iki dakkada söküp takıyorum :D Biraz nazik ve sabırlı olmalısınız. Sağ tarafta sigorta kapagını, cam suyu borusunu cıkarmanız ferekiyor. Sol tarafta ise hava filtresinin içinde bulundugu kutunun gecmeli ayakları var onları yerinden cıkarmanız gerekiyor.
Son bi tavsiye daha tornavida gibi birşeyle açın gündüz farlarının kapaklarını hem rahat hem daha sağlıklı oluyor.
Halil abininde dediği gibi kapağı açtıktan sonra iki tane klips var ampulu tutan onlara bastırıp sonra cekmelisiniz.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Ben yaba gibi kocaman ellerimle iki dakkada söküp takıyorum :D Biraz nazik ve sabırlı olmalısınız. Sağ tarafta sigorta kapagını, cam suyu borusunu cıkarmanız ferekiyor. Sol tarafta ise hava filtresinin içinde bulundugu kutunun gecmeli ayakları var onları yerinden cıkarmanız gerekiyor.
Son bi tavsiye daha tornavida gibi birşeyle açın gündüz farlarının kapaklarını hem rahat hem daha sağlıklı oluyor.
Halil abininde dediği gibi kapağı açtıktan sonra iki tane klips var ampulu tutan onlara bastırıp sonra cekmelisiniz.
sen nasıl söküyorsun anlamış değilim zaten :) ama ben sigorta kapağı falan sökmemiştim sadece  diğer tarafta hava filtresi kapağını sökmüştüm.

excerius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün deneyeceğim umarım becerebilirm. Aslında elim yatkındır böyle şeylere ama oraları sökmek aklıma gelmemişti  :)