Güneş Gözlüğüyle Araba Kullanmak?

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar güneş gözlüğüyle araba kullanırken rahat hissediyormusunuz ben zorlanıyorum görüş mesafem daralıyormuş gibi geliyor. Bir de geçenler de eski sattığım arabamı kullandım 88 honda civic kullandığım gözlük polarizeydi ön cam acayip görünüyordu böle renkli hava almış gibi sonra dikkat ettim özellikle eski honda ve renoların camları hep aynı bunun sebebi ne acaba dandik cam mı?

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar güneş gözlüğüyle araba kullanırken rahat hissediyormusunuz ben zorlanıyorum görüş mesafem daralıyormuş gibi geliyor. Bir de geçenler de eski sattığım arabamı kullandım 88 honda civic kullandığım gözlük polarizeydi ön cam acayip görünüyordu böle renkli hava almış gibi sonra dikkat ettim özellikle eski honda ve renoların camları hep aynı bunun sebebi ne acaba dandik cam mı?[/quote
bildiğim kadarıyla eski hoda ve reno ların ön camları antirefle cam yani dandik değil

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama polarize gözlükle kullanılmıyor polarize olmayanla sorun yok

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla eski hoda ve reno ların ön camları antirefle cam yani dandik değil

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk gözlükle kullandığımda bana da öle geldi sanki mesafeleri ölçemiyor gibiydim ama zamanla alışıo insan

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah arkadaş dünyanın parasını verdim(sölemesi ayıp) gözlük aldım şimdide araba kullanırken takamıyom:D

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
........

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polarize gözlükle araba kullanmak biraz sakıncalı. normal gözlükle normalden çok daha rahat. ayrıca uzun yolda tehlikeyi de önlüyor. pek akla gelecek olay değil ama benim başıma gelmişti. uzun yolda hızla ilerlerken ön cama gelen büyük taş vs gibi bir cisime refleks ile elleri direksiyondan bırakıp kafayı korumaya çalışmak olası. gözlük varsa o anda yine refleks ile kafa eğiliyor bir miktar ama eller bırakılmıyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah arkadaş dünyanın parasını verdim(sölemesi ayıp) gözlük aldım şimdide araba kullanırken takamıyom:D
alışırsın önceleri baya bir zorlar ama cabucak adapte olursun üstelik gözlük kullanmak göz sağlığımız için çok mühim dolayısı ile sadece aksesuar olarak değerlendirmemek lazım ısrarla gözlerinden çıkarma ve alıştır kendini