güneş soluğu ( yanığı )

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
Değerli Opelim.net üyeleri...
Aracımın tavan ve motor kaputunda boya yavaş yavaş solmaya başlamış durumda. Mat duruyor.
Aracımıda Kısmet olursa 2 yada 3 sene kullanmak istiyorum,
ama solmasınıda istemiyorum :)
ne yapmalıyım. Bu cumartesi pazar yaptırmak istiyorum.
Bu arada renk şimşek gri. Ay renk folyo çeksem olurmu diye düşünüyorum ama :S
Önerilerinizi yada yaptırıp memnun olduğunuz bir uygulama varmı ?

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
benimde aynı sıkıntım vardı.
özellikle motor kağutundaki renk solması çok belirgindi.

pasta cila yaptırınca arabamı görenler boyattınmı diye sordu ben bile tanıyamadımaracı..

125 tl pasta cila masrafı. 4 saat uğraşıldı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boya yanığı metalik renkdeki araçlarda pasta cila ile geçmez, tek çaresi yanık olan yerler yeniden boyanacak.

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
Boya yanığı metalik renkdeki araçlarda pasta cila ile geçmez, tek çaresi yanık olan yerler yeniden boyanacak.

Evet abi aynende dediğiniz gibi oldu gittim hepsi würt ve sonax ürünlerinden bir sürü malzeme aldım tam bir gün boyunca uğraştım hiç farketmedi yapacak birşey yok diyor bazı ustalar bu şekilde kullanacaksın diyor. zaten o kadar uğraştımki artık solsun :D iki gün kapıkilitlerini açamadım :D kollarımın ağrısından

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boyanın verniği zarar gördükten sonra ne yaparsan yap zarar daha da artacaktır. Ya sev ya terk et misali, hiç kurcalama ve kurcalatma, üzerine düştüğün sürece hem maddi kayıpların olacaktır hem de boyanın durumu daha da kötü görünecektir, ya bir süre daha o şekilde bin, ya da boyat. Ben seneye aracı komple boyatmayı düşünüyorum, inan ki en ekonomik yol bu. Kurtarırız ümidiyle 3 kere işleme tabi tutuldu verdiğim paraya neredeyse araç boyanırdı.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama komple boyatınca da yok taklamı attı yok kazalı mı bi çuval gereksiz sohbet oluyor satacak olduğun zaman :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben malımı bildikten sonra isteyen istediğini desin umurumda değil. Millet üç günlük arabasını boyatıyor, ben 13 senelik arabamı boyatmışım çok mu? Boyadan evvel resimlerini çekerim, isteyen inanır, istemeyen inanmaz. Zaten alıcının kafasında malı ucuza kapatmak için bir fitnelik varsa o zaten mutlaka bir bahane bulur, o nedenle hiç kafama takmıyorum.