Güneş yanığı

Selim35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın farlarında güneş yanığı var fotoğraf yükleyecektim hata verdi . Yanıkları nasıl düzeltebilirim.

Saygılar.

Son düzenleme:

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resim olmadan yorum yapmak zor ancak farların üzerinde hafiften kabuklanma var farzederek deneyimlerimi yazayım,tek çaresi zımpara yapmak,kabuklanmanın yoğunluğu çok az ise 1500-2000-3000 zımpara ile yüzeyi temizleyip ardından orta ve ince pasta uygulayıp son olarakta meguiars gibi kaliteli firmaların far için özel ürettiği plastx gibi parlatma malzemesi ile noktayı koyabilirsiniz,plastx 40 tl civarı olması lazım 10 kadar araca rahat yetecek bir malzeme,arkadaşlarınızla ortak alım yapabilirsiniz,yukarda yazdıklarımın uygulama videolarını nette bulabilirsiniz,saygılar.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da aynı sorun yani kabuklanma vardı.
Geçenlerde İzmir 6. sanayide pasta cila yaptırırken sağolsunlar farları da temizlediler.
Şu anda oldukça temiz ve pırıl pırıl.
130 liraya mal olmuştu hepsi.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kendim yapmıştım 10 lira pastası ( cilaya gerek yok) 5 lira zımparalar :) toplam 15 lira
yaptıktan sonra karanlıkta önümü görür oldum :) güneş yanığı ışığın etkisini fazlasıyla azaltıyor.

Selim35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız aracın farları cam camada uygulayabilirmiyim zımparayı pastayı falan

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız aracın farları cam camada uygulayabilirmiyim zımparayı pastayı falan
Eski arabalarda 1980 li yıllarda cam idi sonradan plastik oldu o zaman ben Farı sökmüş kancalarından camı çıkarmış bulaşık makinasına atmış idim birde parlatıcı koymuş idim o zaman hepisi bir arada deterjean yok idi ama şu anada parlatıcı ekstra satılıyor mis gibi tertemiz çıkmış tekrar güzelce takmış idim,bu arada içini temizlemiş idim
çünkü kir sararma camda içten idi...Bu arada Chiff leri bilen bilir onunlada temizleyebilirsiniz biliyorsunuz keranfeld ocaklarda çok güzel cizmeden temizler