gürültülü çalışma

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç edition 1.6 115 araçta bir sıkıntım yok fakat sanki dizel motor çalışır gibi çalışıyor yani çok sessiz değil gerçi ben bu arabanın motor sesini seviyorum arada devir yükselterek kullanıyorum fakat rölantide iken biraz daha sessiz çalışması kanaatindeyim acaba ilk bakımdan sonra bir değişiklik oluyor mu aracı 2 yıldır kullanan varsa ya da ilk bakımdan çıkanlar thnxx değişiklikleri yazarlarsa sevinirim

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gürültülü çalışma

Bende daha önce 1.4T benzinli vardı şu anki aracım dizel çalışmaları aynı :D Hatta ilk çalışmada bazen nadirde olsa değişik bir metal seside gelebilir yani bende vardı. 1.6 larda aynımıdır bilemiyorum tabiki

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir önceki aracımda (Astra H) aynı motor vardı ve o da çok sesli çalışıyordu.Hatta ilk çalıştırmada o kadar titreşimli oluyordu ki; araç rölantide çalışırken zaman zaman kaputun uç kısmı titriyordu :)

Bu durum bir çok kişinin dikkatini de çekmişti. O dönemlerde çok araştırmıştım ve normal olduğu sonucuna ulaşmıştım. Sıkıntı yok ;)

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durumun motorlarımızda bulunan volan dişlisinin diğer araçlara göre büyük olmasından kaynaklı olduğu konusunda bana bilgi vermişlerdi. yani bununla yaşamayı öğrenmek lazım :D

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

H kasa aracın euro 4 motor değil miydi? Editionlarda euro5 motor var arasında fark yok mu? Yoksa ben mi yanılıyorum. Yani aynı değil diye biliyorum!

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
H kasa aracın euro 4 motor değil miydi? Editionlarda euro5 motor var arasında fark yok mu? Yoksa ben mi yanılıyorum. Yani aynı değil diye biliyorum!

Her ikisi de A16XER koduyla geçiyor. Prensipte ve parçada aynılar hatta ben hala 1.6 115 Astra J'lerde magnezyum alaşımlı subap kullanıldığından emin değilim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Benim 1.4T'de kendi çapında bir dizel gibi çalışıyor ses anlamında. Ama yakıt anlamında hiç dizelliğini göremedik. (:)

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Astra h ta 2009dan sonra bizim editionla ayni motor var diye biliyorum. Oncekileri 105 hp euro 4 olmasi lazim.

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opelin bütün motorları dizel gibi titreyerek çalışıyor.Ben çok rahatsız oluyorum ama böyle.yapacak bişey yok

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Benim 1.6 115'te hafif enjektör sesinden başka bir şey yok. Motorum titreyerekte çalışmıyor. Gayet normal MAŞALLAH. Enjektör sesinin de LPG ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Kaputumda ses izolasyonu için keçe vs. bulunmamasına karşın motorum sessiz çalışıyor diyebilirim. Motor sesi duymak istiyorsanız dizel ibiza,fabia veya polo alın :D Titreşim ve gürültünün keyfine varın :D