Güvenlikli Site İçi Araç Güvenlik Problemi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba site içi sözde güvenlikli bir evde yaşıyorum herkes aracını evin önüne park ediyor fakat aracı korumak için hiçbir şey yapamıyorum. Portatif çadır aldık zorla avukattan yazı göndererek tehdit ederek kabaca kaldırttılar. Kapının önünde her gün onlarca çocuk oynuyor site içine araç girmesi yasak olduğu halde yabancı araç gelip aracıma çarpıyor her gün aracın üstünde el izleri görüyorum ve bugün de sol ön çamurlukta 5 6 tane dikey çizik gördüm. Yatay olsa bir yere sürttüm diyip yine iyi niyetli davranacaktım. Kasti yapıldığı düşüncesindeyim. Sonuç olarak delil toplayıp mahkeme yoluna başvurmayı düşünüyoruz veya portatif çadır için izin kağıdı gibi bir şey çıkartmak istiyoruz. Bunun için arabayı gören evimizin duvarına güvenlik kamerası takmak istiyorum fakat internette büyük sistemler kuran firmalar çıkıyor. Bütçesi uygun elektrikle besleyebileceğim (şarjı 10 saat kadar gitse de olur) kendi içinde kayıt yapan bir kameraya ihtiyacım var. araç içi kamera gibi birnevi bir bilgisayara veya başka şeye bağımlı olmadan kayıt yapabilmeli. Bahsetmişken bu portatif çadır için elimden bir şey gelir mi? Tekrar kurmak istiyorum fakat ultra lüks! altyapısı bile rezalet olan sitemizde görsel zevkleri bozuluyormuş sayın elit komşularımızın. Çadır konusunda kurallardan etkilenmeyecek bir fikir bulmamız gerekiyor yere sabitlediğimiz 4 adet vida yüzünden kaldırmak zorundasınız dediler fakat vidasız koyunca da evde beslediğimiz köpekleri şikayet etmekle tehdit ediyorlar ve vidasız koyduğumuz zaman da araca zarar riski var (evin duvarından sabitlemek için demir kol çıkartmayı da düşündük) Fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim

Bunlar araç evimizin önünde park halindeyken çarptıkları fotoğraflar

0DOnJB.jpg

l1nj5J.jpg

Bugün karşılaştığım çizikler (araç 2 haftadır yatıyor o yüzden farketmeden başka yerde olma ihtimali yok. Aracı her park ettiğimde aracın 4 yanını ve lastiklerini kontrol ederim illa ki gözüme çarpardı.)

qB7MZd.jpg

Buda portatif çadırımın açık ve kapalı hali

dbY3VD.jpg

PMXkjO.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
para şaşırtmasınmı desem,Allah akıl fikir versin mi desem ne desem bilemedim...ev alma komşu al diye boşa dememişler.fakat artık komşu alma dönemi bitmiş sanırım... karman çorman saçma sapan bir toplum haline gelmişiz.
çocuğunu sokağa yada bahçeye salıyorsan kimseyi rahatsız etmemesini ve kimsenin malına zarar vermemesini tembihleyeceksin...
önerebileceğim aklıma gelen tek şey aracın yam camlarına birer tane a4 kağıda yazıcıdan aracıma dokunmayın zarar vermeyin gibi birşeyler yaz bence. belki görüp utanırlar yada en azından akıllarında dokununca kirli arabanın boyasına zarar verebileceklerini anlamış olurlar.
branda gayet hoş olmasına rağmen kıllık yapmalarıda garip olmuş. kenarda köşede mis gibi duruyormuş halbuki..
bende küçücük apartman otoparkında köşe kapmaca oynuyorum resmen bu sıra. nereye bıraksam ertesi gün oraya biri parkediyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kamera konusunda araç içine cama araç kamerası takabilirsin. arka cam yada yan cam neresi daha çok bölümü görebiliyorsa. powerbankin varsa ona bağlayarak uzun süre kayıt yapmasını sağlarsın.arabanın çakmağına takarsan aküyü sömürür zamanla sakıncalı olabilir

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener abi yorumların için çok teşekkür ederim malesef kafa yapılarını anlamak çok zor ve kalabalıktan kötü semtlerden kaçarak geldik buraya güya mahalle arasında daha az olay çıkıyordu. Araç kamerasını örnek olarak düşünmüştüm ama duvara takmak hiç aklıma gelmemişti araca taktığım zaman çok dar açılı kalacak su almayacak şekilde bi lamba topuzu kavanoz vs. ile korumaya alıp 12 volt adaptör ile evden beslesem de olur heralde değil mi?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener abi yorumların için çok teşekkür ederim malesef kafa yapılarını anlamak çok zor ve kalabalıktan kötü semtlerden kaçarak geldik buraya güya mahalle arasında daha az olay çıkıyordu. Araç kamerasını örnek olarak düşünmüştüm ama duvara takmak hiç aklıma gelmemişti araca taktığım zaman çok dar açılı kalacak su almayacak şekilde bi lamba topuzu kavanoz vs. ile korumaya alıp 12 volt adaptör ile evden beslesem de olur heralde değil mi?

kameralar genelde 5v ile çalışıyor ona dikkat et. artık nereye takarsın sana kalmış. görüntüyü nerden yakalatabiliyorsan. evin camından oluyorsa o da olabilir

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kameralar genelde 5v ile çalışıyor ona dikkat et. artık nereye takarsın sana kalmış. görüntüyü nerden yakalatabiliyorsan. evin camından oluyorsa o da olabilir

abi fikir için çok teşekkür ederim orta kalite 150 200 lira civarına buldum içeriden aşağıyı göremiyor malesef mecburen su geçirmez bir bir kafesle dış duvara sabitleyeceğim dediğin gibi aracın üstüne caydırıcı bir şeyler yazan kağıtta var aklımda kamerayla izleniyor gibi bundan sonra çadır için bir şeyler düşünmem lazım sonuçta zarar geldikten sonra kamerada çok fayda etmeyecek tekrar teşekkür ederim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.
Aracını daha görünür bir yere park edebilirsin , buna ilaveten etrafında çocuk , yada aracını kurcalayan yetişkin birini görürsen net bir şekilde şikayetini yapabilirsin , o zaman kimse yaklaşmaz.
Birde kabul edersin ki renk olarak bile diğer Astra'lardan oldukça farklı, ben bile görsem yalan yok durup incelemek isterim bunuda dikkate alman gerekir.
Ayrıca bende eskiden senin gibi en kuytu , sakin yerlere park etmeye çalışıyordum, bir gün aynaya vurdular başka bir gün sol ön kapı direğine vurdular bende artık umursamamaya başladım herkesin koyduğu yere koyuyorum ara sıra sadece beni yıka mesajları yazıyorlar o kadar.

387038e564553ad5f90004a14ee382a6.jpg

2b2518b225113d5fdcc65d2e8d6dbe00.jpg

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.
Aracını daha görünür bir yere park edebilirsin , buna ilaveten etrafında çocuk , yada aracını kurcalayan yetişkin birini görürsen net bir şekilde şikayetini yapabilirsin , o zaman kimse yaklaşmaz.
Birde kabul edersin ki renk olarak bile diğer Astra'lardan oldukça farklı, ben bile görsem yalan yok durup incelemek isterim bunuda dikkate alman gerekir.
Ayrıca bende eskiden senin gibi en kuytu , sakin yerlere park etmeye çalışıyordum, bir gün aynaya vurdular başka bir gün sol ön kapı direğine vurdular bende artık umursamamaya başladım herkesin koyduğu yere koyuyorum ara sıra sadece beni yıka mesajları yazıyorlar o kadar.

Aynayı anladım, o olur da kapı direğine vurmayı nasıl becermişler çok merak ettim dorusu.

Üstadım evin apartman dairesi ise, ve içerde köpek besliyorsan, ve seni bununla tehdit ediyorlarsa üzgünüm, kameradan kimin yaptığını buldun varsay, sonra ne olacak? Şikayet etsen onlarda seni şikayet edecek. Nerden baksan saçma yani. Allah komşunun iyisiyle komşu etsin. Benim de komşumla aram yok, ama aracımı dışarda bıraktığımda top oynayan çocuklara dikkat edin arabaya gelmesin çocuklar diye ikaz ediyor.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim yorumun için gözle görülen yer malesef sitemizde yok her ev birbirinden ayrı herkes evinin önüne aracını koyuyor yani sitenin her tarafında yaşam alanı aynı. duvarla araba arasına girip saklambaç oynuyorlardı giremesinler diye artık duvara sıfıra yakın yanaşıyorum ama yinede etkili olmuyor birşekilde yine dadanıyorlar dediğin gibi bir görebilsem şikayet edicez bunun için Yener abinin tavsiye ettiği gibi bir araç içi kamera alıp duvara koyacağım

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynayı anladım, o olur da kapı direğine vurmayı nasıl becermişler çok merak ettim dorusu.

Üstadım evin apartman dairesi ise, ve içerde köpek besliyorsan, ve seni bununla tehdit ediyorlarsa üzgünüm, kameradan kimin yaptığını buldun varsay, sonra ne olacak? Şikayet etsen onlarda seni şikayet edecek. Nerden baksan saçma yani. Allah komşunun iyisiyle komşu etsin. Benim de komşumla aram yok, ama aracımı dışarda bıraktığımda top oynayan çocuklara dikkat edin arabaya gelmesin çocuklar diye ikaz ediyor.

teşekkür ederim yorumunuz için hepsini araştırdık evimiz apartman dairesi değil herkesin evi ayrı ve sitede yarısına yakın insan köpek bakıyor. müstakil ev sayıldığı için m2 hesabıyla besleyebileceğimiz yasal hayvan sınırı gibi birşey varmış. site 25 yıllık ve 25 yıldır hayvanlar problem olmuyorken biz geldiğimizde problem olmaya başladı site yönetim kitabında hayvan beslemenin yasak olduğu yazıyormuş ama ne kitabı gösteriyorlar ne de geçerli bi kanıt gösteriyorlar. Kafadan attıklarını düşünüyorum ve hayvnalarımızı çok sevdiğimizi bildikleri için koz olarak kullanıyorlar ve bu kitapta o ibarenin geçip geçmediğini bilmediğimizden cesur bi hamle yapamıyoruz