Güvenlikli Site İçi Araç Güvenlik Problemi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu küstahlık genellikle büyük şehirlerde oluyor, ben Antalya'nın ilçesinde oturuyorum dört dörtlük insanlığımız var kendi aramızda , ama ara sıra merkeze gidiyorum 20 kilometre mesafede insanlık bu denli mi değişir anlamıyorum , trafik polisleri bile acayip 300 küsür lira para verdim serviste TÜV onaylı 3M cam filmi yaptırdım Özdilek dönüşü bir memur abimiz o kadar züppe soytarı dururken ailem ile seyahet ederken beni durdurdu sebep arabanın içi görünmüyormuş. :D
Emniyet kemeri takarım , trafik kurallarına uyarım tek kusurum zifiri siyah arabamda güneşte yanmamak için film çektirdim koyuluğu da %50 fabrikasyon siyah camlı araçların film koyuluğu %65'dir. !!!
Ben cezanın yanlış kesildiği hakkında abimizi uyardım içeride görüşü kısıtlayan bir uygulama yok kesmeye hakkın yok dedim, o çoktan Hawai'deydi.
Kesti birde kıllığına 3 gün içinde sökülecek yazmış.
Cezayı küfür ederek ödedim 150 lira hava parası, (bu arada hayatımda yediğim ilk cezam oldu) :)
Ben oralı bile olmadım 1 ay filmleri sökmeden gezdim sonra bir çevirmede daha dur deyince durumu çaktım, ama durmadım direk topukladım çünkü plaka da men görünüyormuş bizim burdan bir polis abimiz vardı film çekilmemiş halinin fotoğrafını istedi, 2 dk da meni kaldırdı.
Sözün özü büyükşehirin insanı duyarsız, bencil ve aceleci oluyor genellikle.
Köpek konusunda daha önce zulüm ve çile çekmemiş hiçbir köpek sokak köpeği dahi olsa zarar vermez kimseye, havlaması sadece bulunduğu bölgeyi ve sahibini koruma içgüdüsüyle alakalıdır.
Onlardan korkmak yada nefret etmek yerine sevin çünkü çoğu insandan daha sadık ve beklentisiz olurlar.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
" bizim burdan bir polis abimiz vardı film çekilmemiş halinin fotoğrafını istedi, 2 dk da meni kaldırdı."

Bence polis abin doğru birşey yapmamış :(.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Site deyince iş değişiyor, maalesef çok nezih siteler olduğu gibi sizin oturduğunuz (Benim oturduğum da aynı) gecekondudan siteye geçememiş, yönetimi profesyonel olmayan sitelerde durum vahim. Ara sokakta otururken aracıma hiç kapı vurulmamış iken sitede her yeri mahvoldu. Artık sallamaz oldum. Kaç tane güvenlik firması değişti, nedense yabancı araçlar bizden daha kolay içeri giriyor. Site içinde oluşan garip bir topluluk (Genellikle bir liderleri olur) her şeyin kendi istedikleri gibi olmasını isterler, onlarla aranız bozulursa bittiniz. Sizin her şeyiniz artık yanlıştır. Bunun gibi daha çok madde var da kısa keselim...

Evinizde aracın olduğu yeri gören bir cama araç kamerasını takıp motion detection ı açın, aracın yeri değişirse bile o tarafa taşır yine çekersiniz. Araç hareket edecekse de arabanıza takar araç kameranızı kullanırsınız. Burada önemli olan sürekli yedekleme yapmanızdır. O anda farketmezseniz bile sonradan fark ettiğiniz bir çizik problem vs i arşiv den bakabilirsiniz.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
" bizim burdan bir polis abimiz vardı film çekilmemiş halinin fotoğrafını istedi, 2 dk da meni kaldırdı."

Bence polis abin doğru birşey yapmamış :(.
Etik olan değil tabiki ama böyle anlayışsız bir yaklaşıma ancak böyle bir çözüm üretilir.
Sokakta bir tek cam filmi olan araç benim değilken abi arabanın içi görünmüyormuş diye ceza kimse yazamaz.
Düz boru takıp Ferrari havasında giden arabalar var , ses sistemi yaparak gürültü kirliliği yapan insan var , Ken Block özentise bir sürü driftçi tayfa var , yada kendi zıpırlıkları için babasının Passat'ı ile makas atan ergenler var.
40 derece sıcakta kavrulmamak için film çekmek suç oluyorsa yarın birde gidip ön cama çekerim ben onu filmi.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Site deyince iş değişiyor, maalesef çok nezih siteler olduğu gibi sizin oturduğunuz (Benim oturduğum da aynı) gecekondudan siteye geçememiş, yönetimi profesyonel olmayan sitelerde durum vahim. Ara sokakta otururken aracıma hiç kapı vurulmamış iken sitede her yeri mahvoldu. Artık sallamaz oldum. Kaç tane güvenlik firması değişti, nedense yabancı araçlar bizden daha kolay içeri giriyor. Site içinde oluşan garip bir topluluk (Genellikle bir liderleri olur) her şeyin kendi istedikleri gibi olmasını isterler, onlarla aranız bozulursa bittiniz. Sizin her şeyiniz artık yanlıştır. Bunun gibi daha çok madde var da kısa keselim...

Evinizde aracın olduğu yeri gören bir cama araç kamerasını takıp motion detection ı açın, aracın yeri değişirse bile o tarafa taşır yine çekersiniz. Araç hareket edecekse de arabanıza takar araç kameranızı kullanırsınız. Burada önemli olan sürekli yedekleme yapmanızdır. O anda farketmezseniz bile sonradan fark ettiğiniz bir çizik problem vs i arşiv den bakabilirsiniz.

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dediğiniz her şeye katılıyorum birebir aynısını yaşıyoruz 1 2 kişi beğenmemiş diye kaldırmayacağımızı söyledik şimdi herşeyimiz gözlerine batıyor. Yedekleme konusunda aklıma takılan birşey var araç kameraları max 32GB destekliyormuş galiba hafıza kartı olarak. 32GB kayıt yaklaşık kaç güne denk geliyor bilginiz var mı çünkü 32 gb dolduğu zaman baştan silmeye başlıyormuş kamera otomatik olarak kayıt durmasın diye

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dediğiniz her şeye katılıyorum birebir aynısını yaşıyoruz 1 2 kişi beğenmemiş diye kaldırmayacağımızı söyledik şimdi herşeyimiz gözlerine batıyor. Yedekleme konusunda aklıma takılan birşey var araç kameraları max 32GB destekliyormuş galiba hafıza kartı olarak. 32GB kayıt yaklaşık kaç güne denk geliyor bilginiz var mı çünkü 32 gb dolduğu zaman baştan silmeye başlıyormuş kamera otomatik olarak kayıt durmasın diye

FHD sürekli kayıt 4 saat sürüyor, ama siz hareket algılama ile kullanırsanız daha fazla sürecektir. Bunun yanında 64GB ve 128 Gb destekleyen modeller de var ama biraz tuzlu :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FHD sürekli kayıt 4 saat sürüyor, ama siz hareket algılama ile kullanırsanız daha fazla sürecektir. Bunun yanında 64GB ve 128 Gb destekleyen modeller de var ama biraz tuzlu :D

anladım abi teşekkür ederim kayıt süresi çok sıkıntı o zaman 32 yi 4 saatte dolduran 64 üde 8 saate dolduracak yine çok işe yaramayacak anladığım kadarıyla yarın dışarı çıkıp teknoloji marketlerini dolaşmayı düşünüyorum internette 2 li güvenlik kamera seti satıyorlar 450 liraya o tür birşey bulabilirsem bütçeyi zorlayıp almak daha mantıklı gibi 320gb harddiskiyle veriyorlar

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam bilgilendirmek amacıyla konuyu güncelliyorum. Dün belediye binasına gidip imar müdürlüğüyle konuştuk. Çadır için bu bir yapı değil yapı sınıfına da giremez dedi. Bunu duyunca sevinip izin kağıdı gibi yazılı birşey istedik. ''Yasak olmayan şeye nasıl izin vereyim hatta bundan bir tanede ben alayım'' diye karşılık verdi :D Bu güzel haberden sonra birkaç belediye yetkilisine daha sorduk ve hiçkimse bu tür birşeyi ve köpekleri gelip bize şikayet edemez dediler. (belediyeye sormamızın nedeni sürekli belediyeye şikayetle tehdit ediyorlardı) Oturduğumuz sitenin planında 1987 de kurulduğu yazıyor ve kedi köpek izin verilmediği sürece bakılamaz yazıyor. 2004 Yılında hayvan koruma yasaları kabul edilmiş ve sahipli hayvanın mal kategorisine girdiğini ve mahkeme hariç hiçbir kurumun veya kimsenin müdahale edemeyeceği yazıyor. Ayrıyetten hiçbir evcil hayvan terk edilemez eziyet çektirelemez vs. vs liste uzuyor. Detayını merak edene bütün yasalarla birlikte toplanmış makaleleri gönderebilirim. Güvelik kamerası olarak da 2li set şeklinde 500gb hafızalı bir sistem aldık. Şuan herşey çok güzel ilerliyor son olarak 1 2 hafta bekleyip birşey olacak mı yoksa gerçekten artık rahat mı bırakacaklar sonuçlanınca yine konuyu güncellerim. Yardım eden fikrinin sunan herkese tekrardan çok teşekkür ederim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Tebrik ederim senin adına sevindim. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
....................... Çadır için bu bir yapı değil yapı sınıfına da giremez dedi. ..............
Şimdi bu durumda komşularda nasıl olsa çadır kurmak serbestmiş diyerek evlerinin önüne çadır kurmaya kalkarsa ne olacak? Ben olsam inan ki kapımın önüne kocaman bir çadır kurarım ;).

Madem bu tür şeyler yasal o zaman neden bir yazı veremediler? Sözle vatandaşı başından savmak kolaydır ama yazı verip altına imza atarak sorumluluk almak zordur. Zira vatandaş bu yazıya güvenerek birşeyler yapar, karşı çıkanlara da bu yazıyı burnuna dayar.

Ben olsam bu durumda belediyeye bir dilekçe ile başvururum, gelen "yazılı" cevaba göre hareket eder herhangi bir şekilde mağdur olursam da zararımın tanzimi için o yazıyı veren makama dava açarım. Ben belediyenin iki ayrı talebi için ayrı ayrı dilekçeler vererek bir uygulamayı iptal ettirmiştim. Bu tür çelişkili işlerde şu kuralı asla unutmayın "söz uçar yazı baki kalır".