H7 ampül ve hakkında ?

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.

aracımda kısalarda beyaz ampül diye tabir edilen ampüllerden var. geçenlerde gece yağmurlu havada 160 km yol yapmak zorunda kaldım fakat nasıl gitim geldim bende bilmiyorum. el yordamıyla desek yanlış olmaz!
onun için kısa far ampüllerini değiştirmek istiyorum. internette biraz araştırma yaptım ve yaptıkça da kafam karıştı.

1-) h7 ampül olarak osram night braker var. nette farklı fiyat aralıkları var, bu ampüllerden yakın zamanda alan varsa fiyatını yazabilirmi?
2-) birde bir sitede vectra b ye uyumlu diye bi h7 ampül var. nasıldır?
link;
http://opelburada.com/asp/product/2073/VECTRA-B-FAR-AMPULU-SOL

yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sarı renk dışında hangi ampulü kullanırsan kullan özellikle yağmurlu havalarda verim alamazsın.
fizik kuralları izin vermiyor malesef.beyaz renk yapısı ve renk ısısı gereği kayboluyor.
beyaz ışık karanlık ortamlarda işe yarar.osram night breaker da iyidir.ben de benzer bir seri kullanıyorum.
ama yağmurlu hava veya sisli ortam sözkonusu olunca hiçbir beyaz renk ampulün şansı yok.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasın arkadaş yorumun için.
23 görüntüleme ve yalnız bir yorum! pazar günü olmasına mı yormak lazım acaba.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam esas performans tabikide xenon takarak alabilirsin.

Ama illa homejen dersen. Night breaker şiddetle tavsiye ederim. 1 yildir kullanıyorum. standart homejenlere göre çok çok iyi. Yalnız ömrüde standartlara göre biraz kısadır. Bunuda bilmek gerek.

Ek olarak yagmurda her ışık belli oranlarda performansı yitirir.

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Bir Night Breaker Kullanıcısı Olarak Bu Konuyu Yorumluyorum ;

Şimdi Bundan 9-10 Ay Önce Bende Opelim.Net'te Bir H7 Night Breaker Konusu Açmıştım.Arkadaşların Yorumuna Dayanarak Ve Osram'ın Kalitesini Bildiğim İçin Osram H7 Night Breaker Aldım.Gerçekten Aydınlatması Çok Güzel Tavsiye Ederim.Fakat Xenon Kadar Beyaz Işık Bekleme Sarı Beyaz Karışımı Ama Daha Çok Sarıya Çalan Bir Işık Veriyor Fakat Aydınlatması Gerçekten Çok Güzel Almanı Tavsiye Ederim Ama Sen Beyaz Işık İstiyorsan Kesinlikle Xenon Derim Ama Fazla Para Vermek İstemiyosanda Night Breaker İşini Görecektir.

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de OSRAM kullaniyorum. 5000K lik hologen H7 modeli, Night Breaker miydi model ismi ondan emin degilim.

Daha once Philips 4100K ve MTEC 4350K kullandim. 2 sene omurleri oldu.

Dort aydir da OSRAM kullaniyorum. En beyaz isik vereni Kelvin degerinden de anlasilacagi uzere, bu. Memnunum, ben de yagmurlu havada Istanbul-Didim arasi yol yaptim ve sikinti yasamamistim. 100 KM/H ortalama hizlarda ama.

Isin iyi tarafindan bakarsak, yagmurlu havada onunuzu gorseniz de hizdan kacinmak gerektigi icin, dolayli bir guvenli surus sagliyor diyebiliriz :)

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okican doğru söylüyor: Yağmurlu ve sisli havalarda beyaz ışık yada Xenon verimli olmaz, sarı ışık en iyisidir, sis lambaların sarı olmalı. Bunun dışında normal hava koşulları için beyaz ışık elbette keyifli.
Bende astraya 4 yıl önce Osram Night Breaker aldım. Gayet güzel. Aydınlatması oldukça başarılı. 2 ay kadar önce eşime bir VW Polo aldım, aydınlatması bana zayıf geldi, hemen Praktikere gidip ona da bir çift Night Breaker aldım. Çifti 26 lira. Şiddetle tavsiye ederim.

dogusgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yıldır night breaker kullanıyorum sarı ışık veriyor ama aydınlatması gayet başarılı

arsulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Night Breaker'ın ışığı sarı değil (en azından benim kullandıklarım öyle değil) üstelik camında hafif mavi renk var.
Yanılıyor muyum?

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Night brakerin ışığı sarı değilmi?

benim için sarı yada beyaz fark etmez önemli olan fiyatı ve performansı. bayaz ışık veren ampülden dolayı gece yağmurda yol gitmeye korktum.

peki bu Night braker'in yağmurlu günde performansı nasıl kullanan arkadaşların yorumları nasıl.